Tereza Kmochová
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Tomáš Vaverka
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Ivan Karabec
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová
 Arnošt Petráček
 Marek Bartošek

Říčanské školáky potěšil Jan Tománek

Druhá zastávka v rámci Sportovních dní s paralympionikem se uskutečnila na 4. základní škole Nerudova v Říčanech, která poskytuje vzdělání dětem se zdravotním postižením a kombinovanými vadami. Nadšené a zvídavé žáky přijel osobně navštívit triatlonista Jan Tománek.

Pro rodáka z Dobříše, který letos v jihoafrickém Port Elizabeth obhájil titul mistra světa v triatlonu 70.3 Ironman, není besedování na školách žádnou novinkou. Sám se aktivně podílí na různých projektech, které přispívají k lepší informovanosti veřejnosti o sportu handicapovaných a se zapojením do Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje nadšeně souhlasil. Svoji první osobní zkušenost s tímto unikátním projektem Českého paralympijského výboru spojil se Sportovním dnem na základní škole v Říčanech.

Celé programově bohaté dopoledne proběhlo ve sportovním a kulturním centru Na Fialce, kde v moderní hale žáci již tradičně plnili netradiční disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti. Pro 4. základní školu Nerudovu, která se do Paralympijské výzvy zapojila už v minulém školním roce, byl Sportovní den s paralympionikem vítaným programovým doplněním blížícího se konce kalendářního roku. Jan Tománek vedl besedu s pozornými posluchači a celý učitelský sbor si jeho vlil na místní školáky s mentálním postižením nemohl vynachválit.

V rámci slavnostního zakončení všichni sportovci z řad žáků základní školy obdrželi podepsaný diplom, sportovní tašku a lahev na pití. Kvůli náhlému onemocnění se akce bohužel nemohla zúčastnit tamější ředitelka magistra Jitka Macháčková, která stála za prvotním zapojením své školy do Paralympijské výzvy, a především díky její pomoci se Sportovní den s paralympionikem mohl v Říčanech uskutečnit.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER