Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Máčala, Hetmer
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Marek Bartošek
 Lenka Matoušková
 Tereza Kmochová
 Arnošt Petráček
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Michal Vápenka
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Ivan Karabec
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek

Sportovní den s paralympionikem v Rudné

Další ze série školních akcí, na kterých se kromě sportování a plnění disciplín Sazka Olympijského víceboje prezentuje i český sport pro handicapované, proběhl tentokrát v Rudné. Hlavní hvězdou dne byl opět triatlonista Jan Tománek.

Základní škola Rudná praktická je příkladnou ukázkou vzdělávací instituce, ve které mohou bok po boku bez větších překážek studovat děti zdravé i ty s mentálním postižením. Paralympijská výzva nebyla pro tuto školu novinkou – do projektu Olympijského víceboje se pod vedením ředitelky Mgr. Aleny Janouškové zapojili už v jarní části loňského školního roku – a tak tamější kantoři i žáci s očekáváním vyhlíželi zasloužený Sportovní den s paralympionikem.

Dopoledne plné sportovních aktivit a bohatého doprovodného programu bylo poznamenáno nižší účastí kvůli onemocnění několika dětí. I tak si ale místní učitelé, a především pak nadšené děti, akci s Janem Tománkem nemohli vynachválit. Pro mistra světa v triatlonu šlo u druhou školní zastávku v rámci Paralympijské výzvy. Opět se tento sportovec, který letos zažil velmi úspěšnou sezonu, ujal vedení besedy a prezentace o sportu handicapovaných.

Menší prostory tělocvičny školy v Rudné umožnily plnění mírně omezeného počtu disciplín Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti – hod basketbalovým míčem, skok/trojskok, hluboký předklon. Vše však bylo plně nahrazeno výkony šikovných dětí, jejichž enthusiasmus byl opravdu nakažlivý. Do sportovní části se zapojilo i několik soutěživých učitelek a celé dopoledne se neslo ve skvělé náladě.

Text: Martin Steinbach

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER