Tomáš Vaverka
 Jiří Ježek
 Ivan Karabec
 Lenka Matoušková
 Zdeněk Krupička
 Arnošt Petráček
 Kamil Vašíček
 David Drahonínský
 Máčala, Hetmer
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Michal Vápenka
 Jiří Bouška
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Tereza Kmochová
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Pazdera
 Šárka Musilová

Zimní lyžařská sezona zahájena!

Za účasti českých sjezdových lyžařů odstartovala zimní sezona v Evropě. Naši reprezentanti absolvovali v rámci prvního kola evropského poháru v nizozemském Langraafu závody ve slalomu. Další Češi se představili v rámci podniku WPAS.

Na jedné z největších krytých sjezdovek na světě – v areálu SnowWorld v Nizozemsku – byla zahájena zimní sezona. V Langraafu byla přítomna i početná výprava hájící české národní barvy, a to už ve dnech 6. a 7. listopadu v rámci kategorie WPAS (World Para Alpine Skiing). Kristýna Židlická, Cecílie Novotná s trasérem Radimem Antelem, Tadeáš Kříž s trasér Radimem Nevrlým, Pavel Bambousek a Pavel Drahoš se snažili o co nejlepší výsledky i povedený vstup do dlouhé sezony.

Slalomové závody se jely dvoukolově a výsledky českých sportovců byly následující:

Židlická:
slalom 1 = nedokončila, slalom 2 = 5. místo

Novotná:
slalom 1 = 4. místo, slalom 2 = nedokončila

Kříž:
slalom 1 = 4. místo, slalom 2 = 4. místo

Bambousek:
slalom 1 = nedokončil, slalom 2 = 4. místo

Drahoš:
slalom 1 = 6. místo, slalom 2 = 8. místo

Další akce – Evropský pohár – odstartovala 8. listopadu za účasti Pavlů Bambouska a Drahoše. Na perfektně připravené trati drželi krok s těmi nejlepšími závodníky poháru a po slalomu 1 obsadili celkové šesté (Bambousek) a sedmé (Drahoš) místo. Slalom 2 skončil lépe pro Pavla Bambouska na pátém místě, Pavel Drahoš závod nedokončil. V obou případech zvítězil domácí Jeroen Kampschreur. Ostatní čeští závodníci (Židlická, Novotná a Kříž) se poháru neúčastnili.

Pavel Bambousek zhodnotil zahájení zimní sezony následovně: „Byly to moje první letošní závody a musím přiznat, že šlo spíš o takové rozježdění, jelikož jsem nestihl moc potrénovat. Rozhodně je ještě na čem zapracovat. Krytá sjezdovka v Nizozemsku nepatří mezi má oblíbená místa. Jezdí se zde prakticky na čistém ledě a závody tady bývají velice náročné. V průběhu následujících měsíců se chci dostat do co nejlepší formy a pořádně se připravit na vrchol sezony, kterým bude mistrovství světa na přelomu ledna a února ve Slovinsku a Itálii.“

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER