Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Ivan Karabec
 Eva Datinská
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Jiří Bouška
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Máčala, Hetmer
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka

Češi vezou domů medaile z ME ve střelbě!

O velký úspěch se v Srbsku na mistrovství Evropy ve střelbě ve vzduchových disciplínách postarala česká reprezentace. Tomáš Pešek vybojoval zlatou a stříbrnou medaili, přičemž od zisku obou nejcennějších kovů ho dělila pouhá jedna desetina bodu. V týmové soutěži brali Češi bronz.

Na šampionát v para střelbě ve vzduchových disciplínách na 10 metrů odcestovala do Bělehradu pětičlenná závodní výprava ve složení Tomáš Pešek, Vladimír Marčan, Jakub Kosek, František Konečný a Roman Gronský s asistentkou Jarmilou Marčanovou. Reprezentanti z řad České asociace tělesně handicapovaných sportovců bojovali o co nejlepší umístění v kategoriích P1 a P5. Mistrovství Evropy tohoto typu se za účasti 122 sportovců z 27 zemí uskutečnilo poprvé od roku 2013.

Už v úterý 4. prosince došlo k první velké radost pro české národní barvy. V kategorii P5 si Tomáš Pešek fantastickým výkonem 361 bodů zajistil první příčku, a tudíž i zlatou medaili. Pešek zažívá skvělou sezonu – dříve v průběhu roku vybojoval dvě třetí místa na Světových pohárech a také se postaral o zajištění startovní kvóty pro Českou republiku na paralympijské hry do Tokia v roce 2020.

Ve stejné kategorii v Srbsku závodili i další čeští střelci. Jakub Kosek obsadil desáté místo a Vladimír Marčan  skončil čtrnáctý. Roman Grónský nesplnil minimální kvalifikační skóre pro celkové umístění. V soutěži tříčlenných družstev za Česko soutěžili Pešek, Kosek a Marčan a stříbrná medaile jim utekla o pět bodů. Celkově skončili na 3. místě za Ukrajinou a Polskem.

O den později – ve středu 5. prosince – se střílelo i v druhé kategorii P1 a opět to vypadalo na zlatou českou radost. Tomáš Pešek ovládl kvalifikační část a mířil za dalším úspěchem. V nervy drásajícím finále však o pouhou jednu desetinu bodu nestačil na soupeře z Ukrajiny. Oleksii Denysiuk oplatil českému závodníkovi porážku z předchozího dne výkonem 231.8 bodů, Tomáš Pešek nastřílel 231.7 bodů. Další česká želízka v ohni v této kategorii – František Konečný, Jakub Kosek a Roman Grónský – bohužel neprošla sítem kvalifikace.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER