David Drahonínský
 Jiří Suchánek
 Ivan Karabec
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček
 Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Jaroslav Šmédek
 Eva Datinská
 Tomáš Vaverka
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Máčala, Hetmer

David Drahonínský druhý na Berlin Open

Po roční pauze se třetí víkend v prosinci opět konal lukostřelecký halový závod Berlin Open. Novinkou bylo otevření kategorie pro postižené sportovce, které se zúčastnil také český reprezentant David Drahonínský.

Zlatý paralympijský medailista z Pekingu letos zažil náročnou venkovní sezónu, ale při rozhodování o účasti na Berlin Open se nerozmýšlel dlouho: „Byla to první možnost v mé kariéře zúčastnit se halových závodů na mezinárodní úrovni s handicapovanými lukostřelci.”

V pátek začala jeho cesta kvalifikací, při které si připsal 568 bodů: „Kvalifikace se střílela od osmi do jedenácti hodin večer současně s dalšími 120 závodníky z jiných kategorií. S výsledkem jsem spokojen, byl to můj první závod od mistrovství Evropy v Plzni.”

Poté nastaly organizační problémy. Pořadatelé nevěděli, jak závody handicapovaných uchopit a v sobotu večer došlo k rozhodnutí rozdělit kategorie pouze na kladkové a reflexní luky. V neděli nastoupil český reprezentat do semifinálového eliminačního souboje proti německé závodnici Karině Granitza, se kterou se Drahonínský dobře zná z mezinárodních závodů. Do třetí sady vedl český vícemistr Evropy pouze o bod: „Věděl jsem, že to bude těžký souboj. Karina soutěží jako amputářka na mezinárodní úrovni v kategorii Open. Mohl rozhodnout každý šíp.“

Drahonínský zvítězil poměrem 143:139, ve finále na něj čekal soupeř-kamarád Marcel Pavlík ze Slovenska, který je aktuálně světovou jedničkou v kategorii Open. Organizátoři nepodcenili přípravu a pro medailové souboje nechali postavit krásnou finálovou střelnici, na které se Pavlík ukázal ve skvělé formě. „Můj cíl byl jasný – střelit o bod víc než Marcel,” směje se český lukostřelec. Avšak realita potvrdila kvality slovenského reprezentanta, který v konečném součtu zvítězil o devět bodů a zaslouženě si odvezl z Berlin Open 2018 zlatou medaili.

„Berlin Open byla pro mě velká zkušenost. Jsem rád, že organizátoři umožnili závodit i para lukostřelcům, pro které je to další zpestření a součást tréninkové přípravy před důležitou venkovní sezónou, kdy půjde o první nominační závody na Paralympijské hry do Tokia 2020,” připomíná Drahonínský.

A co český reprezentant plánuje na zbytek kalendářního roku? „Ještě před svátky uskutečníme trénink pro klienty Rehabilitačního ústavu v Kladrubech, po Vánocích odjíždím na závod slovenského poháru do Kežmarku. A po Novém roce? Nechte se překvapit.” uzavírá český lukostřelec.

Text: Martin Steinbach
Zdroj: Lída Fikarová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER