Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Arnošt Petráček
 Tomáš Pazdera
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Tomáš Vaverka
 Máčala, Hetmer
 Šárka Musilová
 Tereza Diepoldová
 Marek Bartošek
 Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková

Jakub Nosek září mezi zdravými sportovci

Neslyšící bobista Jakub Nosek dosáhl se svým kolegou Dominikem Dvořákem na druhý nejlepší výsledek pro české národní barvy v historii. Na Světovém poháru v Siguldě společně dosáhli na čtvrté místo. Nosek i se svým postižením úspěšně soutěží se sportovci bez handicapu.

Dlouhých 11 let se čekalo na podobný výsledek v rámci závodů Světového poháru. V roce 2007 v Itálii získali Ivo Danilevič a Roman Gomola třetí místo. Čerstvé umístění Jakuba Noska s Dominikem Dvořákem je obrovským úspěchem i pro český sport handicapovaných – vždyť neslyšící Jakub Nosek závodí mezi sportovci bez postižení. V úvodním závodu sezony zaostali za nejrychlejším časem německých reprezentantů Friedricha a Schüllera o 92 setin.

Bobista Jakub Nosek je přímo stvořený k přepisování historie. Jako první sluchově handicapovaný sportovec se zúčastnil zimní olympiády (letos v Pchjongčchangu) a také je držitelem pěti českých atletických rekordů – v desetiboji, ve vrhu koulí, v hodu oštěpem, v běhu na 110 metrů překážek a ve skoku do dálky (mezi neslyšícími). V lotyšské Siguldě společně s Dominikem Dvořákem zajeli v obou kolech pátý nejlepší čas a v celkovém součtu obou jízd se posunuli na skvělou čtvrtou pozici.

Co se týče čtyřčlenné reprezentační sestavy, tak s Dvořákem a Noskem patří do kompletního českého týmu ještě Jan Šindelář, Jaroslav Kopřiva a Dominik Suchý. Závody vícečlenných posádek se uskuteční až příští týden v německém Winterbergu.

Text: Martin Steinbach
Foto: Arnd Wiegmann

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER