Jiří Suchánek
 Tomáš Vaverka
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Eva Datinská
 Jiří Bouška
 Zdeněk Krupička
 Jaroslav Šmédek
 Lenka Matoušková
 Tereza Kmochová
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Michal Vápenka
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Šárka Musilová

Jedličkův ústav hostil Sportovní den

Organizační tým Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje společně s handbikerkou Kateřinou Antošovou zavítal na nejstarší české zařízení pro děti a mládež s tělesným postižením – Jedličkův ústav a školy v Praze.

Poslední Sportovní den s paralympionikem v roce 2018 se uskutečnil na vskutku výjimečném místě. Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola je pojmem v rámci českého vzdělávání handicapovaných dětí, který se nyní připojuje k iniciativě Paralympijská výzva. Téměř šedesátka nadšených školáků si v průběhu pátečního dopoledne 30. listopadu vyzkoušela přizpůsobené disciplíny Sazka Olympijského víceboje – hod basketbalovým míčem, hluboký předklon a T-Běh.

Nezapomnělo se ani na tradiční besedu s některou z osobností českého para sportu. Tentokrát se o své zkušenosti podělila handbikerka Kateřina Antošová, která si v pořadí už devatenáctý Sportovní den ani se zlomenou nohou nenechala ujít. Společně s moderátorem Pavlem Petrem pozorným posluchačům přiblížila svoji bohatou sportovní kariéru a během slavnostního zakončení všem zúčastněným předala podepsané diplomy.

Také v nadcházejícím roce se mohou některé školy těšit na Sportovní dny s paralympionikem. První z dlouhé řady zastávek a osobní návštěvy týmu Paralympijské výzvy se uskuteční 16. ledna 2019 na Škole Jaroslava Ježka pro zrakově postižené v Praze.

Text: Martin Steinbach
Foto: Robert Rambousek

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER