Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Zdeněk Krupička
 Ondřej Sedliský
 Máčala, Hetmer
 Šárka Musilová
 Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Marek Bartošek

ME: Futsalisté skončili ve Finsku patnáctí

Nepříliš povedené vystoupení na mistrovství Evropy ve Finsku má za sebou česká futsalová reprezentace neslyšících. Tým Petra Valáška nezvládl vyrovnané boje v základní skupině a obsadil celkové patnácté místo. Ve finále turnaje se střetne Španělsko s Ruskem.

Pořadatelství pátého mistrovství Evropy ve futsale neslyšících připadlo na skandinávskou metropoli Tampere. V tamější hale TähtiAreena se od 6. prosince představilo celkem 36 národních celků (16 mužské a 16 ženské kategorie), přičemž reprezentace České republiky ve skupině A narazila na silné týmy Itálie, Izraele a domácí Finy. I přes nelehké vyhlídky však naši futsalisté oprávněně pomýšleli na postup do vyřazovacích bojů.

Realita však byla pro české národní barvy nepříznivá. První zápas – s Itálií 6. prosince – se sice pro tým Petra Valáška vyvíjel nadějně, ale našim hráčům se nepodařilo udržet poločasové vedení a utkání nakonec skončilo 4:4. O branky se postarali střelci Jaroslav Holan, Milan Novotný a dvakrát Jakub Bajer. O dva dny později Češi vyzvali domácí hráče a po vyrovnané bitvě nakonec prohráli 3:4, což jim značně zkomplikovalo postupové šance. Góly vstřelili opět Jaroslav Holan s Milanem Novotným a také Ondřej Vodička.

Klíčový souboj čekal na české hráče 9. prosince proti Izraeli. Jen výhra a souhra dalších tabulkových okolností by naše reprezentanty posunula do play-off. Ani v tomto zápase se však Čechům nepodařilo získat všechny tři body za vítězství – Izrael ovládl utkání poměrem 7:3 a nic na tom nezměnil ani výkon Milana Novotného, který vstřelil hattrick. Ze snů o medailových příčkách zbyla jen skupina o umístění (13. až 16. místo).

Po dvoudenní pauze vyběhl český celek na palubovku TähtiAreena s cílem porazit houževnaté Nizozemce a bojovat tak o co nejlepší celkové umístění na turnaji. Dalším hattrickem se zaskvěl Milan Novotný, ale ani nyní to na příznivý výsledek nestačilo. Nizozemsko zvítězilo 8:4. Nejblíže jedinému vítězství na šampionátu byli naši futsalisté v následujícím utkání proti Švýcarsku. Po dvou brankách Vodičky, Novotného a Skorkovského šel zápas do penaltového rozstřelu, ve kterém však Češi prohráli 4:5. Zápas negativně ovlivnilo vyloučení Luňáka.

Poslední utkání skupiny o umístění – s Tureckem – se mělo odehrát 13. prosince, ovšem soupeř se k utkání nedostavil a byla z toho pro české národní barvy kontumační výhra 5:0. Reprezentace České republiky tedy obsadila na mistrovství Evropy celkové 15. místo. Ve finále celého turnaje se 14. prosince střetne Španělsko s Ruskem.

Zápasy skupiny A:
Itálie – Česká republika 4:4, branky: 2x Hubáček, Holan, Novotný
Česká republika – Finsko 3:4, branky: Vodička, Novotný, Holan
Izrael – Česká republika 7:3, branky: 3x Novotný

Skupina o umístění:
Nizozemsko – Česká republika 8:4, branky: 3x Novotný
Česká republika – Švýcarsko 4:5, branky: 2x Vodička, Novotný, Skorkovský
Česká republika – Turecko 5:0, kontumačně

Text: Martin Steinbach
Foto: CZECH DEAF FOTBAL

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER