Ivan Karabec
 Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Arnošt Petráček
 Máčala, Hetmer
 Zdeněk Krupička
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Marek Bartošek

Cyklistika: Češi bojovali v Manchesteru

Ve dnech 11. až 13. ledna se anglickém Manchesteru konaly závody Evropského poháru UCI v dráhové para cyklistice. České barvy hájili tělesně a spasticky handicapovaní sportovci. Domácí Britové se postarali o nový světový rekord tandemů v časovce.

První den šampionátu se nesl ve znamení tréninků a už ve večerním závodě 1 km s pevným startem se představili čeští reprezentanti. Z trojice Matěj Benda – kategorie C2, Jiří Bouška (C4) a Josef Kaňkovský (C4) pod vedením trenérské dvojice Luboš Jirka a Zdeněk Mlynář dosáhl na nejlepší umístění Jiří Bouška, který zajel čtvrtý nejlepší čas a dvě místa za ním se umístil Josef Kaňkovský. V kategorii C2 dojel Matěj Benda dvanáctý.

Dráhové závody v National Cycling Centre pokračovaly pro naše sportovce v neděli disciplínou týmový sprint. Český tým ve složení Benda, Bouška a Kaňkovský se nakonec mohl pochlubit ziskem sedmého místa. První dvě příčky obsadily reprezentace Velké Británie, bronz brali Španělé.

Šampionát v Manchesteru posloužil kromě ladění formy na nadcházející mistrovství světa na dráze také jako možnost zisku kvalifikačních bodů na paralympijské hry v Tokiu. Hned první den závodů britští jezdci v tandemu Neil Fachie a Pete Mitchell překonali světový rekord v časovce kategorie B. Vzhledem k absenci antidopingového „dohledu“ nad Evropským pohárem však tento výkon ještě není oficiálně uznaný.

Text: Martin Steinbach

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER