Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Jiří Ježek
 Máčala, Hetmer
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek
 Lenka Matoušková
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Jaroslav Šmédek
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Ondřej Sedliský
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová

Exhibice v para badmintonu na MČR v Plzni

Mistrovství České republiky v badmintonu se uskuteční začátkem února v západočeské metropoli. Organizátoři si pro návštěvníky akce v rámci doprovodného programu připravili i ukázku v para badmintonu, o kterou se postará Lukáš Šembera.

Ve sportovní hale města Plzně Lokomotiva Slovany proběhne od pátku 1. února až do neděle 3. února vrcholný šampionát českého badmintonu. Během soboty, v časovém úseku mezi čtvrtfinálovými a semifinálovými zápasy, pak dojde i na ukázku tohoto sportu z pohledu handicapovaných. Doprovodné exhibice se ujme bývalý motocyklový závodník Lukáš Šembera.

Český reprezentant, který v minulém roce absolvoval své první mistrovství Evropy ve francouzském městě Rodez, přiblíží mezi 12:00 až 14:00 návštěvníkům plzeňského turnaje para badminton jako svůj hlavní současný sport. Dříve brněnský rodák hrával i basketbal na vozíku.

„Součástí exhibice bude můj zápas s Radomírem Krupou a diváci se můžou těšit i na to, že si naše specifické sportování osobně vyzkouší. K dispozici budou vozíky a určitě si s nimi rád zahraju,“ přibližuje nadcházející akci Šembera, který z důvodu nemoci zatím nestihl pořádně zahájit letošní tréninkovou přípravu.

„Už trénuji dvakrát týdně na hřišti, a ještě k tomu se snažím hodně cvičit. Letos se těším především na Czech Para Badminton Open a doufám, že mi vyjdou nějaké výjezdy do zahraničí. Chtěl bych se zúčastnit mezinárodních turnajů v Kanadě, Irsku, Dánsku a také doufám v účast na mistrovství světa ve Švýcarsku,“ prozrazuje Šembera své sportovní plány na rok 2019.

Leták k MČR v badmintonu zde. Více informací o akci na www.badminton-plzen.cz.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER