Lenka Matoušková
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Máčala, Hetmer
 Ivan Karabec
 Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 Zdeněk Krupička
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Tomáš Vaverka
 Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský

Florbalová „repre“ zahájila přípravu

Členové širšího reprezentačního výběru florbalu vozíčkářů mají za sebou první společné letošní soustředění. Ve dnech 12. a 13. ledna hráči polykali tréninkové dávky ve sportovní hale Kubátova v Českých Budějovicích.

Vrcholnou akcí letošního roku bude pro florbalisty na vozíku jednoznačně neoficiální mistrovství světa Para Games Breda 2019, které se bude konat koncem června v holandské metropoli. Právě s ohledem na tento event zahájila česká „repre“ tréninkovou přípravu s ambicemi naplnit vysoké cíle pro měření sil se světovou špičkou.

Před dvěma lety získali Češi na Para Games stříbrné medaile a nyní pomýšlejí na příčku úplně nejvyšší. Největším protivníkem v cestě za vytouženým zlatem bude pro české hráče výběr Švédska. „Už jsme zjistili, že jsou hratelní. Musíme se však víc scházet v reprezentaci, abychom se sehráli a porazili je,“ myslí si kapitán týmu František Synek.

Česká nejvyšší soutěž – Extraliga vozíčkářů ve florbale – se momentálně nachází v období zimní přestávky. Hráči, kteří se budou chtít poprat o místo v konečné nominaci na Para Games, budou moci opět ukázat své zápasové kvality již 2. března, kdy začíná druhá polovina aktuální mistrovské soutěže.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Česká federace florbalu vozíčkářů

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER