Jiří Bouška
 Tereza Kmochová
 Marek Bartošek
 Máčala, Hetmer
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 Arnošt Petráček
 Eva Datinská
 Zdeněk Krupička
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Tereza Diepoldová
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Jiří Suchánek
 Kamil Vašíček

Neslyšícím lyžařům se dařilo ve Francii

Mezi dny 18. až 20. ledna se v lyžařské oblasti Les Gets ve Francii uskutečnilo první kolo 21. ročníku Evropského poháru neslyšících v alpském lyžování. Čeští reprezentanti si připsali hned několik medailových úspěchů.

Na první kolo z celkem třídílného seriálu závodů EP dorazili naši sportovci ve čtvrtek 19. ledna a po technické schůzi vedoucích začala příprava na páteční kombinaci obří slalom a slalom (GS+SL). V té se v ženské kategorii se dařilo Veronice Grygarové, která v rámci devítičlenného startovního pole skončila na celkovém druhém místě.

Mužů jelo hned 28 a o co nejlepší umístění se pokoušeli i tři Češi – Jan Panský, Matěj Ponocný a Jiří Hartig. Obrovského úspěchu dosáhl právě mladý Hartig, kterému se podařilo zvítězit v kombinaci v kategorii muži, junioři i celkově. Stalo se tak úplně poprvé v historii, že by některý Čech ovládl hlavní mužskou kategorii.

Pokračovalo se sobotním slalomem speciál a našim závodníkům se téměř podařilo napodobit vlastní výkony z předchozího dne. Po prvním kole byla Veronika Grygarová třetí a Jiří Hartig dokonce vedl o dvě setiny sekundy. Bohužel ve druhém kole Hartig vypadl stejně jako ostatní čeští reprezentanti a jediný, komu se podařilo dojet do cíle, byl Jan Panský, který obsadil 11. příčku z 29 zúčastněných.

Poslední soutěže úvodního kola EP – nedělní závody obřího slalomu – se nesly ve znamení dalších úspěchů našich sportovců. Mezi ženami (celkem deset startujících) se Veronika Grygarová, která do závodu nastoupila s novými lyžemi, jen těsně neumístila na stupních vítězů a obsadila „bramborovou“ příčku. Třicetičlenná mužská kategorie byla rozdělena na několik částí, přičemž do bojů zasáhli i senioři Zdeněk Sokola a Jiří Jungmann z SKN Brno.

Konečné nedělní výsledky byly následující:
Muži celkově – 3. místo Jiří Hartig, 4. místo Jan Panský a 11. místo Matěj Ponocný
Muži – 3. místo Jan Panský
Junioři – 1. místo Jiří Hartig, 3. místo Matěj Ponocný
Senioři – 3. místo Zdeněk Sokola, Jiří Jungmann nedojel
Ženy – 4. místo Veronika Grygarová

Další kolo Evropského poháru je na programu od 15. do 17. února a uskuteční se v německé lyžařské oblasti Todtnauberg. Po prvním kole seriálu figuruje Veronika Grygarová na celkovém třetím místě s 210 body. Mezi muži je Jiří Hartig na čtvrtém místě (220 bodů), Jan Panský na sedmém místě (140 bodů), 27. je Matěj Ponocný (14 bodů) a 29. příčku bere Zdeněk Sokola (5 bodů).

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: ČSNS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER