Ondřej Sedliský
 Ivan Karabec
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Vaverka
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček
 Tereza Diepoldová
 Jiří Ježek

Para hokejisté odcestovali do Švédska

Český reprezentační tým para hokeje pokračuje v přípravě na blížící se mistrovství světa, které se na přelomu dubna a května odehraje v Ostravě. Trenér Bříza nyní otestuje schopnosti svých svěřenců na turnaji ve skandinávské metropoli Östersund.

Město ve středním Švédsku je tradičním hostitelem zimních paralympijských sportů – souběžně s turnajem v para hokeji se zde uskuteční i Světový pohár v klasickém lyžování handicapovaných. Češti para hokejisté narazí na turnaji na domácí Švédy a Japonsko. Poháru se původně měl zúčastnit i celek Číny, ale tým z Dálného východu na poslední chvíli své působení v turnaji odřekl. Organizátoři nakonec zvolili herní variantu „každý s každým dvakrát“.

Na dvanáctičlenný výběr českých reprezentantů s trenérem Jiřím Břízou čeká i tak velmi kvalitní zápasová prověrka. První střetnutí – s domácím Švédskem – čeká na naše hráče již dnes 14. ledna v 16:00. Do ostravského mistrovství světa sice zbývá více než čtvrt roku, ale příprava na co nejlepší výkony a celkový výsledek před domácím publikem je plném proudu. Už v pátek 18. ledna se v Ostravar aréně rovněž uskuteční první tisková konference k nadcházejícímu šampionátu.

Složení reprezentace ČR pro turnaj v Östersundu:

Brankáři: Vápenka, Kudela

Útočníci: Hábl, Geier, Novotný, Krupička, Palát, Wagner

Obránci: Kubeš, Doležal, Hrbek, Kvoch

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER