Kamil Vašíček
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Ivan Karabec
 Šárka Musilová
 David Drahonínský
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Jiří Ježek
 Jiří Suchánek
 Arnošt Petráček
 Jaroslav Šmédek

Sportovní den na škole Jaroslava Ježka

Jubilejní dvacátý Sportovní den v rámci projektu Paralympijská výzva se uskutečnil 16. ledna na pražské škole pro zrakově postižené. Žáci i tentokrát plnili disciplíny Sazka Olympijského víceboje a poučili se rovněž o možnostech sportu pro nevidomé.

Škola Jaroslava Ježka – Mateřská škola, základní škola, praktická škola a základní umělecká škola pro zrakově postižené – v Praze hostila další z řady Sportovních dní Paralympijské výzvy. První takovýto den v roce 2019 proběhl za účasti členů Tělovýchovné jednoty Zora Praha, což je sportovní klub s více než čtyřicetiletou historií, který se zaměřuje na provozování sportů pro jedince se zrakovým handicapem. Tomáš Trnka a Martina Policarová se ujali ukázky zvukové střelby, která mezi přítomnými dětmi sklidila zasloužený úspěch. A padlo i několik desítek!

„Cvičící“ část dne byla poznamenána menšími prostory tamější tělocvičny. Žáci obou stupňů základní školy si mohli vyzkoušet pouze skok z místa, trojskok, hod basketbalovým míčem a hluboký předklon. Zapojilo se dokonce i několik přítomných učitelů a učitelek, kteří nemohli odolat, aby si mezi sebou porovnali své sportovní dovednosti. Na žácích místní školy bylo znát, že disciplíny Olympijského diplomu pro ně nejsou žádnou novinkou a organizační tým Českého paralympijského výboru tak byl svědkem několika opravdu parádních výkonů.

Celé dopoledne byla v nádherné historické budově školy, bývalého Hradčanského ústavu Aloise Klára, znát pozitivní atmosféra a radost ze sportování i doprovodného programu. Na závěr Sportovního dne došlo již tradičně k předávání diplomů (tentokrát i nadepsané v Braillově písmu) a věcných cen. Další Sportovní dny jsou na programu v březnových termínech. Jednotlivé školy se zájmem o uskutečnění akce budou losovány začátkem února.

Více o projektu Paralympijská výzva zde.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER