Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 Tereza Diepoldová

Běžkaři a biatlonisté bojovali v Německu

Čtyři zrakově handicapovaní sportovci České republiky – Jan Bošek, Václav Svoboda, Marek Šimíček a Ondřej Zmeškal – závodili na mezinárodním běžeckém šampionátu v lyžování a v para biatlonu v sousedním Německu.

Samotné účasti na akci u města Isny v Bádensku ve dnech 26. a 27. ledna předcházela dlouhá a složitá několikadenní komunikace s tamějšími organizátory. Po vyřízení závodních licencí za spolupráce s Českým svazem zrakově postižených sportovců čekal českou čtveřici sobotní běh na 10 km klasicky.

Nepříznivé povětrnostní podmínky však zapříčinily, že se závod nakonec upravil na 7,5 km volným stylem. V těžké konkurenci mezi členy německé reprezentace se zkušenostmi ze světových šampionátů či paralympiády dojel z českých závodníků nejlépe Václav Svoboda na sedmém místě s časem 31 minut a 49 vteřin.

Nedělní závod – sprint para biatlon (3x 2,5 km) – opět doprovázely náročné přírodní podmínky. S tratí plné náročných zatáček, táhlých stoupání či náročných sjezdů si z Čechů nejlépe poradil Jan Bošek. S časem 33:35 a se střeleckým výsledkem 4+0 obsadil čtvrtou příčku. Účast našich závodníků byla celkově ovlivněna absencí jednoho traséra, což musel tým pod vedením Maxima Čambora řešit doplněním z místních zdrojů.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Jeden na jednoho