Na vstřelené branky bohaté závěrečné kolo základní části České para hokejové ligy vyřešilo hádanku postupových míst do nadstavbové části. Účast v play-off si zajistily týmy Zlína, Pardubic, Studénky a pražské Sparty.

K vítězství v šestnáctém ročníku České para hokejové ligy má nejlepší předpoklady hlavní favorit soutěže SHK LAPP Zlín. Moravský celek si s předstihem zajistil vítězství v základní části a před posledním kolem už jen vyhlížel soupeře pro semifinále play-off. Tím se stala Sparta Praha, která uhájila čtvrtou příčku tabulky před dotírajícími Kohouty z Olomouce. Těm nepomohl ani mocný šestibodový finiš z posledních dvou utkání, ve kterých si poradili právě s prvním celkem tabulky se Zlínem a také se Studénkou.

Hráči Sparty, s novým trenérem i výraznou posilou ve svých obranných řadách, se postarali o nejvyšší vítězství víkendových zápasů, když v neděli 3. února vyprovodili ze svého kluziště hráče Litvínova nemilosrdně poměrem 8:0. Jakub Novotný, nový kouč Sparty zhodnotil utkání i s ohledem na blížící se střetnutí se Zlínem: „Potvrdili jsme roli favoritů. V první třetině jsme vyzkoušeli to, co bychom chtěli hrát v play-off, nastoupili jsme v takové sestavě, se kterou počítáme, že budeme hrát proti Zlínu. Od druhé třetiny jsem už poslal hrát všechny hráče.“

Semifinálové dvojice pro play-off ČPHL sezony 2018/2019 jsou SHK LAPP Zlín – HC Sparta Praha a SHK Mustangové AUTO IN – HC Sledge Studénka. První zápasy se uskuteční o víkendu 16. a 17. února. Další zápasy, včetně případných třetích vzájemných soubojů, jsou naplánovány na dny 23. a 24. února.