Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Michal Vápenka
 Jiří Bouška
 Jaroslav Šmédek
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Pazdera

ČPHL: Startuje play-off. Kdo bude mistrem?

Blížící se víkend se ponese ve znamení začátku vyřazovací fáze České para hokejové ligy. Na čtyři nejlepší celky základní části – SHK LAPP Zlín, SHK Mustangové AUTO IN, HC Sledge Studénka a HC Sparta Praha – čekají první semifinálové zápasy. Jaké jsou šance jednotlivých týmů?

Podaří se někomu přerušit čtyřletou mistrovskou nadvládu Zlína? Hlavní otázka před začátkem play-off ČPHL snad ani nemůže znít jinak. Celek z východu Moravy triumfuje nepřetržitě od sezony 2014/2015 a ani letos si neklade nižší cíl než obhajobu titulu. Vítězi základní části aktuálního ročníku hraje do karet hned několik faktorů. Kádr zlínských se rozrostl o obránce Slavomíra Ferenčíka a útočníka Dávida Kormana z Olomouce a také přítomnost Zdeňka Šafránka, který překonal vážné zdravotní potíže, jistě favoritovi soutěže pomůže.

Překazit zlínské vyhlídky na titul se pokusí hráči pražské Sparty. Ti před play-off také posílili na dvou postech – z Karlových Varů doputoval do hlavního města zkušený bek Miroslav Hrbek a na trenérskou lavici usedne Jakub Novotný, který vedl tým již ve dvou posledních zápasech základní části. Sparťané sice v prosinci podlehli Zlínu na domácím ledě vysoko 0:8, ale rovněž se postarali o jednu ze dvou proher hlavního favorita na zisk trofeje, když v říjnu zvítězili ve Zlíně poměrem 1:3. Minimálně ze začátku play-off se budou hráči pražského celku muset obejít bez zraněné útočné opory Zdeňka Krupičky.

První zápas mezi Spartou a Zlínem se uskuteční v Merkur Ice aréně v Říčanech v sobotu 16. února od 14:10.

Do semifinále probojovali také hráči pardubických Mustangů. Celek, který v základní hrací části získal po Zlínu druhý nejvíc bodů a postaral se rovněž o druhý nejvyšší počet vstřelených branek, narazí na protivníka ze Studénky. I Mustangům se podařilo před play-off podepsat výraznou hráčskou posilu. S Pardubicemi se dohodl bývalý kapitán Karlových Varů a reprezentant Michal Geier. K týmu se připojil také německý obránce Robert Pabst, který do města perníku přestoupil z Olomouce.

Výraznými změnami prošel kádr Studénky. Bronzový tým základní části hlásí posily opravdu zvučných jmen – Rusové Ilja Volkov a Roman Severin, ti se tak připojili ke svému krajanovi Lisovovi, který v rámci letošní ČPHL odehrál už čtyři utkání. HC Sledge Studénka se může pochlubit spolehlivou obranou – po Zlínu druhá nejpevnější základní části. Právě díky lepšímu skóre skončil tým z Moravskoslezském kraji před Spartou a vyhnul se tak nepříjemné konfrontaci s favoritem ze Zlína.

Úvodní střetnutí mezi SHK Mustangové AUTO IN a HC Sledge Studénka proběhne pardubické ČSOB Pojišťovna aréně v sobotu 16. února od 12:00.

Zápasy semifinále play-off ČPHL:
16. února – Pardubice – Studénka, 12:00
16. února – Sparta – Zlín, 14:10
23. února – Studénka – Pardubice, 13:30
23. února – Zlín – Sparta, 14:30
24. února – Zlín – Sparta, 10:05
24. února – Studénka – Pardubice, 13:30

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER