Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Kamil Vašíček
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Pazdera
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Lenka Matoušková
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Máčala, Hetmer

Střelba má novou sportovní klasifikaci

Sportovní střelba, která je řízena Mezinárodním paralympijským výborem (IPC), přijala novou klasifikační třídu – střelbu pro zrakově handicapované sportovce. Kategorie VI se tak stala již sedmou závodní třídou ve sportovní střelbě handicapovaných.

Zrakově handicapovaní sportovci dříve disponovali vlastními disciplínami, pro které sloužila Mezinárodní federace pro zrakově handicapované sportovce (IBSA) jako mezinárodní sportovní federace. Výkonný výbor IPC však nyní oficiálně odsouhlasil přesun vedení pod World Shooting Para Sport, tedy přímo pod IPC.

Zrakově handicapovaní sportovci se budou poprvé moci představit na mezinárodních závodech v německém Hannoveru od 2. do 12. května, následovat bude červencový světový pohár v chorvatském Osijeku. Velkou premiéru poté sportovci zažijí na říjnovém mistrovství světa, které bude hostit australské Sydney.

Sportovci se zrakovým handicapem budou moci soutěžit v disciplínách – vzduchová pušky na 10 m (stojící: Mixed 10 m Air Rifle Standing SHVI a vleže: Mixed 10 m Air Rifle Prone SHVI).

Manažer odvětví sportovní střelby IPC – Tyler Anderson – k tomu uvedl: „Jsme nadšeni, že nám do rodiny přibyli zrakově handicapovaní střelci. Otevřely se tak dveře více sportovcům, kteří mohou soutěžit v našem sportu. Děkujeme federaci IBSA a mnohým jednotlivcům, díky kterým se tato změna mohla uskutečnit, za jejich obrovský přínos a těšíme se na první soutěž v Hannoveru.“

Sportovci se zrakovým handicapem používají vzduchové pušky, kterými vystřelí sérii střel na pevný terč. Střelci využívají k míření zvukový signál – čím má signál vyšší tón, tím blíže závodník míří na střed terče.

zdroj: IPC

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER