Šárka Musilová
 Jiří Ježek
 Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 David Drahonínský
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Ondřej Sedliský
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Kamil Vašíček
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Michal Vápenka

Drahonínského parta ve Velkých Losinách

Para lukostřelec David Drahonínský s lidmi z projektu DD ParaArchery navštíví v období od 6. do 10. března lázeňské prostředí ve Velkých Losinách, kde vyvrcholí příprava na halové mistrovství České republiky konané 16. března v Plzni.

Drahonínský zažil velmi úspěšnou sezónu 2018, kdy se stal v individuální soutěži v Plzni vicemistrem Evropy a mezi týmy společně se Šárkou Musilovou dokonce mistrem Evropy. Rovněž ovládl po prvenstvích v italské Olbii a v Novém Městě nad Metují celkové hodnocení Evropského poháru. Navázat na kvalitní loňské výkony mu má pomoci nadcházející soustředění ve Velkých Losinách.

„Plánovali jsme další soustředění a po prvním, které jsme uspořádali na podzim v Třemošné u Plzně, jsme se rozhodli pro Velké Losiny. Je zde možnost bezbariérového ubytování, střílet můžeme v sále místních lázní a večer, po dvoufázovém tréninku, si můžeme odpočinout v bazénu se siřičitou vodou. Prostě ideální místo,” přibližuje podmínky v lázeňském resortu Drahonínský.

V září 2018 se český paralympijský šampión začal zabývat hledáním handicapovaných lidí, kteří by se lukostřelbě chtěli i navzdory těžkému postižení věnovat a během krátké doby si tento sport vyzkoušelo téměř 100 lidí. Počet zájemců pořád roste, a proto je rád, že ačkoliv nejedou všichni účastníci projektu DD ParaArchery, přesto kapacitně soustředění bez problémů zvládnou. „Celkem nás jede pět, plus jezevčík Eda (smích), z toho jsme tři lukostřelci. Nováčkem bude například Rostislav Čichoň, docent na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Karlově Univerzitě, který sice nestřílí dlouho, ale za krátkou dobu udělal velký pokrok. Nebude chybět ani vítězka kategorie Objev roku v rámci ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018 Tereza Brandtlová. Jako asistujícího pomocníka si vezeme bývalého paralympijského sportovce Davida Vondráčka.”

„Čekají nás dopolední a odpolední tréninky. Určitě během soustředění probereme mentální přípravu. Chceme pozvat místní a lázeňské hosty, ať si přijdou zkusit lukostřelbu a jeden den nám připraví rozcvičku, posilování a protahování můj kamarád a kondiční trenér Robert Rosenberg,” popisuje tréninkový program úspěšný para lukostřelec.

„Střílení v prostorech lázní bude pro všechny velkou premiérou, a věřím, že si to celá parta užije,” uzavírá Drahonínský.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Lída Fikarová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER