Eva Datinská
 David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Máčala, Hetmer
 Marek Bartošek
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček

MČR v alpském lyžování v Rokytnici

Lyžařský areál Ski klub Rokytnice hostil mistrovství České republiky v alpském lyžování handicapovaných. Čeští i zahraniční sportovci a sportovkyně se však museli vypořádat především s nepřízní počasí.

V mužské části mezinárodního šampionátu reprezentovali Českou republiku závodníci Pavel Bambousek, Petr Drahoš, Miroslav Lidinský, Tomáš Vaverka a Tadeáš Kříž s Patrikem Hetmerem se svými traséry. Už od prvního dne mistrovství – 3. března – začaly postupně přibývat medailové úspěchy pro české národní barvy. Pavel Bambousek slavil celkové vítězství mezi sedícími v slalomu a obřím slalomu a na „bednu“ se dostal i v prvním měření v rámci Super G.

V kategorii stojících vybojoval Tomáš Vaverka tři druhá místa (slalom, obří slalom a první část Super G) a jedno zlato (druhá část Super G). S ním závodil i Miroslav Lidinský, který byl třetí ve slalomu. Ten však musel z šampionátu předčasně odstoupit kvůli zranění zad a další medailový úspěch do své sbírky tedy neměl šanci přidat.

Dva závodníci se představili rovněž v části šampionátu věnované zrakově handicapovaným. Tadeáš Kříž a Patrik Hetmer nejprve brali postupně 2. a 3. místo ve slalomu, přičemž v obřím slalomu se jejich role prohodily a Hetmer skončil druhý a Kříž třetí. K podobné situaci došlo i během obou závodů Super G, kdy nejprve slavil triumf Patrik Hetmer a jeho týmový kolega bral stříbro, ale v druhém měření sil si svá umístění opět prohodili.

„Závody byly uspořádané na slušné úrovni, bohužel počasí při slalomu i superobřím slalomu nepřálo, v horní pasáži byla celkem slušná mlha. S výsledky jsme spokojeni s ohledem na téměř celou vynechanou sezonou kvůli nemoci. Jsme rádi, že si s námi přijeli zazávodit i Slováci, především Kuba Krako, paralympijský vítěz,“ shrnul své dojmy z mistrovství Patrik Hetmer.

Mezi ženami měla Česká republika dvojnásobné zastoupení – zrakově handicapovanou Annu Peškovou (ve své kategorii zcela osamocenou) a Kristýnu Židlickou, která závodila mezi sedícími. Židlická zvítězila v obřím slalomu a v obou závodech Super G, v klasickém slalomu trať nedokončila.

Text: Martin Steinbach
Foto: Facebook Pavla Petra a Patrika Hetmera

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER