Jiří Bouška
 Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Ivan Karabec
 Tomáš Pazdera
 Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 Michal Vápenka
 Tomáš Vaverka
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Lenka Matoušková
 Tereza Diepoldová
 Jaroslav Šmédek
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček

Sto milionů handicapovaným sportovcům

Téměř 110 milionů korun pošle letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy handicapovaným sportovcům skrze dotační výzvy Sportování bez bariér. Částka je o celých patnáct milionů korun vyšší než v loňském roce. Podpora zdravotně postižených sportovců je součástí naplňování Koncepce podpory sportu 2016 – 2025.

„Z celkové částky 110 milionů korun půjde téměř polovina – přes 50 milionů korun – na přímou podporu sportovních klubů, třetina – 32 milionů – na sportovní reprezentaci zdravotně postižených sportovců s cílem uspět na dvou největších akcích roku 2019 – Global Games a Deaflympiádě, ale i přípravě a kvalifikaci na Paralympiádu 2020. Na činnost celostátních sportovních organizací rozdělíme 13 milionů, dalších 15 milionů půjde na Významné sportovní akce,“ vysvětluje rozdělení financí náměstek ministra školství pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

„Podpora postižených sportovců se od roku 2017 zvýšila o 50 miliónů korun. Pro rok 2020 bude cílem inovovat systém sportovní reprezentace a vytvořit srovnatelné podmínky se zahraničím. Mimořádně pak podpoříme částkou téměř 6 milionů korun Mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě,“ dodává náměstek Karel Kovář. Česká republika získala pořadatelství velké sportovní akce mezinárodního významu v para hokeji po deseti letech. Šampionát proběhne od 27. dubna do 4. května v ostravské Ostravar Aréně a mimo domácího týmu se představí reprezentace USA, Jižní Koreje, Norska, Itálie, Švédska, Japonska, a také obhájci zlata Kanaďané.

Podpora handicapovaných sportovců je součástí naplňování Koncepce podpory sportu 2016- 2025, přičemž jedním z cílů koncepce je postupné vyrovnávání sociální dostupnosti sportu handicapovaných vytvářením příznivějších podmínek formou bezbariérové sportovní infrastruktury, a také podporou z uvedených dotačních programů.

Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER