Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Jiří Ježek
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Ondřej Sedliský
 Šárka Musilová
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec
 Jiří Suchánek
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček

V Plzni se konalo halové MČR v lukostřelbě

Halové mistrovství České republiky v para lukostřelbě se uskutečnilo tuto sobotu 16. března v prostorách Západočeské univerzity v Plzni. Startovní listina čítala kompletní českou špičku, a to i včetně paralympijského medailisty z LPH v Riu v roce 2016 Davida Drahonínského.

Letošní sezona bude mít své sportovní vyvrcholení v holandském Hertogenboschi, kde proběhne počátkem června mistrovství světa v para lukostřelbě. Na co nejlepší výsledek na tamější akci si jistě brousí zuby i ikona tuzemské lukostřelby David Drahonínský, který se na MČR v Plzni představil v kategorii Open a W1 s kladkovým lukem. Svým výkonem dosáhl na celkové druhé místo za Leošem Bartošem.

Na plzeňském šampionátu zkoušel medailista z Ria nový styl střelby. „Udělal jsem tam pár chyb, takže nástřel v kvalifikaci nebyl úplně ideální, ale potom jsem vypouštěč upravil. S výsledky v eliminacích 141 a 138 bodů jsem spokojený,” uznává Drahonínský. Na Karla Davídka to v eliminačním souboji stačilo, na již zmíněného Leoše Bartoše už ne. „Padlo mi tam málo desítek,” usmívá se.

V soutěži reflexní luk zvítězil Martin Chaloupský. Tomu se dařilo jak v kvalifikaci, kde nastřílel 539 bodů, tak v eliminacích, po kterých postoupil až do finálového souboje proti Václavu Košťálovi. Ve velmi vyrovnaném finálovém souboji pak Chaloupský porazil soupeře v rozhodující páté sadě a odvezl si z Plzně celkové vítězství.

Kompletní výsledky mistrovství České republiky v para lukostřelbě v Plzni naleznete zde.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: TJ ZP Halma a Lída Fikarová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER