Ivan Karabec
 Kamil Vašíček
 Arnošt Petráček
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Vaverka
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Jiří Bouška
 Jaroslav Šmédek
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Lenka Matoušková
 Tereza Diepoldová
 Michal Vápenka
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Tomáš Pazdera

Drahonínský míří za obhajobou do Itálie

Para lukostřelci David Drahonínský a Tereza Brandtlová absolvují ve dnech od 28. dubna do 5. května první část série Evropského poháru v italské Olbii. Drahonínský pomýšlí nad dalším zlatem, Brandtlová si dává za cíl zlepšit své osobní maximum.

Pro Terezu Brandtlovou – objev roku v rámci ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018 – půjde o první zahraniční závody v kariéře. Česká para lukostřelkyně o sobě dala vědět na mistrovství Evropy v Plzni. Soupeřky už ví, že s ní musí počítat, přesto jí nechybí skromnost a pokora: „Zajímá mě atmosféra závodů v zahraničí, jak to probíhá. Vůbec nevím, co od toho očekávat, ale ráda bych si zvýšila osobní rekord.”

Drahonínský jede do Itálie obhajovat prvenství z minulého roku v kategorii W1 s kladkovým lukem. „Je to první velký závod, i můj vůbec první letošní na padesát metrů venku. Doufám, že dubnové soustředění s německým trenérem potvrdí, že spolupráce, kterou jsem začal v minulém roce, je správná a bude to vidět na výsledcích. Těším se hlavně na to, že jede moje sparing partnerka Terka Brandtlová a doufám, že si konečně spolu zastřílíme mix tým, sedne nám to a pár týmů skončí za námi,” dodává s úsměvem český paralympionik.

Evropského poháru se také zúčastní Karel Davídek, reprezentant České republiky a celkově 5. muž světového žebříčku v kategorii W1. V loňském roce obsadil nepopulární 4. místo. Letošním cílem je kvalitní příprava na mistrovství Světa v Holandsku a pokusit se v Olbii vylepšit svůj loňský výsledek alespoň o jednu příčku. Český lukostřelecký svaz vysílá Davídka do boje i s jeho osobní trenérkou Terezou Brandovou.

Letošní Evropský pohár přináší také jednu novinku. Po druhém kole, konajícím se v červenci v Novém Městě nad Metují, se nejlepší čtyři para lukostřelci či para lukostřelkyně s nejvíce dosaženými body ze všech kategorií (jednotlivci a mix týmy) zúčastní v německém Wiesbadenu finálových soubojů, v nichž se rozhodne o celkových vítězích. „Rádi bychom utrhli nějaké body a v srpnu se v Německu ukázali. Je to výborná motivace,” uzavírá Drahonínský, držitel prvenství celkového hodnocení Evropského poháru v roce 2018.

Text, zdroj, foto: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Lída Fikarová

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER