Jiří Bouška
 Lenka Matoušková
 Tereza Kmochová
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Jiří Ježek
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Ondřej Sedliský
 Michal Vápenka
 Tereza Diepoldová
 Arnošt Petráček
 Eva Datinská

EP Záhřeb: Stříbro pro české boccisty

I za české účasti se na přelomu března a dubna uskutečnil v chorvatském Záhřebu BISFed Evropský pohár. Radek Procházka obsadil skvělé čtvrté místo v třídě BC4 a v párech se našim reprezentantům podařilo vybojovat dokonce stříbro.

Cesta české výpravy na Balkán pod vedením Michaely Řiháčkové odstartovala v pondělí 25. března. O den později následovaly první tréninky a slavnostní zahajovací ceremoniál, přičemž úvodní skupinové zápasy čekaly na boccisty Marcelu Čermákovou a Radka Procházku ve středu 27. března. Česká reprezentantka na úvod turnaje oba své zápasy prohrála, ale v tom druhém – s Adamem Buriánkem z Slovenska – rozhodl až tie-break. Radek Procházka si připsal jednu výhru a jednu prohru.

Čtvrtek byl ve znamení posledních zápasů v základních skupinách a Čermáková trochu nešťastně ztratila naděje postup po porážce se Slovákem Borisem Klohnou. To Procházkovi se podařilo zajistit postup, a to díky těsné výhře nad Lazslo Hegedusem z Maďarska. O den později čekala na českého reprezentanta ve čtvrtfinále úřadující mistryně světa v párech Michaela Balcová ze Slovenska, a i s touto soupeřkou si Procházka poradil.

Následovalo semifinálové klání a repríza dřívějšího souboje s Hegedusem. Tentokrát však štěstí přálo více českému protivníkovi a na Procházku tudíž zbyl „pouze“ souboj o třetí místo. V tom statečně bojoval proti Kolinkovi z Ukrajiny, ale nakonec z toho bylo konečné turnajové čtvrté místo. Při účasti 27 hráčů je to pro Procházku výborný návrat na mezinárodní scénu po čtyřech letech.

Od soboty byla na programu týmová část turnaje, které se zúčastnil také Adam Peška. Ten s Čermákovou vytvořil pár v kategorii BC3 a společně si v rámci základní skupiny přesvědčivě poradili postupně s Němci (výhra 6:1), se Švédy (výhra 7:0) a s domácími Chorvaty (výhra 12:0). V semifinále vyzrála česká dvojice i nad soupeřem z Norska (výhra 6:0) a následovalo finále – derby se Slovenskem. Tento zápas se od začátku začal lépe vyvíjet pro našeho východního souseda, a nakonec z toho byla prohra 1:7 a zisk stříbrných medailí.

Text: Martin Steinbach
Zdroj: ČFSH

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER