Ondřej Sedliský
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Jiří Ježek
 Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Ivan Karabec
 Jiří Suchánek
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Pazdera

Jarní Paralympijská výzva začala v Brně

První ze série jarních Sportovních dní Paralympijské výzvy byl na programu v pátek 12. dubna na základní škole v Brně. V Kamenomlýnské ulici došlo kromě plnění disciplín Sazka Olympijského víceboje také na setkání se spolkem Nevidím a běhám.

O něco chladnější počasí, než by si organizátoři akce přáli, provázelo Sportovní den v Brně. Šlo o první podobnou akci v rámci druhého pololetí aktuálního školního roku 2018/2019 a také se premiérově sportovalo na některé ze škol, vylosovaných deaflympijskou šampionkou Lenkou Matouškovou a olympijským vítězem Davidem Svobodou. Ani silnější vítr však nesebral úsměv z tváří žákům tamější Základní školy pro zrakově a tělesně postižené v Kamenomlýnské ulici. Nadšené a otužilé děti si na venkovním hřišti s organizačním týmem Českého paralympijského výboru naplno zasportovaly a k vidění bylo hned několik parádních výkonů.

„Vzdělávací“ část Sportovního dne byla tentokrát vedena Miluší Juroškovou brněnského spolku Nevidím a běhám, který se již dlouhodobě zaměřuje na delší běžecké trasy, které mohou absolvovat lidé se zrakovým postižením s odborně připraveným trasérem. Pod moderátorským dohledem Filipa Koryty – mistra České republiky ve Slam poetry – se všichni z posluchačů dozvěděli o možnostech pravidelného sportování lidí s handicapem.

Brněnská základní škola je v projektu zapojená už druhým rokem a svůj první Sportovní den Paralympijské výzvy si poctivě vysoutěžila – splnila všechny podmínky pro zapojení do losování a výhru v podobě takové akce.

Více informací o Paralympijské výzvě najdete zde.

Text: Martin Steinbach
Foto: Petr Reidl

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER