Michal Vápenka
 Ondřej Sedliský
 Arnošt Petráček
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek
 Zdeněk Krupička
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 Tereza Kmochová
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Máčala, Hetmer
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Tomáš Pazdera

Rekordman Petráček na Pohárku 2019

První kolo Česko-slovenského poháru 2019 v para plavání se v sobotu 6. dubna uskutečnilo v Sokolově. Hvězdou dne byl paralympijský medailista Arnošt Petráček, který na trati 50 m znak (ne)vytvořil hodnotu nového světového rekordu na krátkém bazénu. 

„Jsem velice potěšen, že se akci poprvé podařilo dostat do světového kalendáře World Para Swimming. V bazénu v Sokolově se mi dlouhodobě daří a mám to tam rád. Závody provázela fantastická atmosféra a se svými výkony jsem spokojen,“ hodnotí akci Arnošt Petráček, který se momentálně připravuje na dubnové závody ve skotském Glasgow.

Výkon paralympijského reprezentanta a vítěze her v Riu byl jednoznačně nejvýraznějším momentem programově bohatého Pohárku. Petráček v sokolovském krytém bazénu stanovil novou hodnotu nejlepšího světového výkonu na trati 50 metrů znak na krátkém bazénu – 00:42,76. Bohužel kvůli absenci oficiální dopingové kontroly však výkon nebyl uznán jako platný světový rekord.

Ale sobota nepatřila pouze sedmadvacetiletému plavci z jižních Čech. Sedmnáctého ročníku závodu se zúčastnilo téměř 130 handicapovaných plavců. Akci s garancí Českého svazu tělesně postižených sportovců uspořádal karlovarský oddíl SK Kontakt a jak již bylo zmíněno, tak závody se premiérově zařadily do světového kalendáře World Para Swimming. Sportovní poměřování sil mezi zapojenými plavci z celé České republiky – a také ze Slovenska a Německa – provázela skvělá atmosféra. Došlo také na večerní slavnostní vyhlášení vítězů v karlovarském hotelu Ambassador.

Akce se kromě Petráčka zúčastnily i další výrazné osobnosti tuzemského para plavání jakými jsou například Petr Andrýsek, Dominika Míčková či velká hvězda tamějšího regionu, stříbrná z ME v Dublinu, Vendula Dušková. Hlavním patronem závodů byl už podeváté osminásobný vítěz Velké pardubické, žokej Josef Váňa.

Text: Martin Steinbach
Foto: SK Kontakt Karlovy Vary

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER