Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 David Drahonínský
 Máčala, Hetmer
 Ivan Karabec
 Ondřej Sedliský
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Marek Bartošek
 Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Šárka Musilová
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Jaroslav Šmédek

V Rožmitále přivítali Lenku Matouškovou

Druhý Sportovní den v rámci jarní části Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje se uskutečnil v Rožmitále pod Třemšínem na tamější Speciální základní škole. Nadšeným dětem se věnovala deaflympijská šampionka Lenka Matoušková.

V pořadí 23. Sportovní den připadl na ani ne pětitisícové město v rámci okresu Příbram Rožmitál pod Třemšínem. Speciální základní škola pod vedením ředitele magistra Pavla Bártla se do projektu Paralympijská výzva zapojila už na podzim roku 2017 a nyní se konečně dočkala také odměny v podobě uskutečnění Sportovního dne s některou významnou osobností českého sportu handicapovaných. Lenka Matoušková, vítězka letní deaflympiády v Samsunu, se podělila o svůj životní příběh, který ji dovedl ke všem jejím sportovním úspěchům a místní žáci si ji tak moc oblíbili, že ji téměř nechtěli pustit domů.

„Byla to paráda! Vidět ty šťastné tváře dětí jak jásají a žijí soutěživou atmosférou. Věřím, že si všichni Sportovní den užili a budou mít na co vzpomínat. To i já, protože tyhle akce jsou pro mne ohromně přínosné a jsem ráda, že můžu být součástí týmu Paralympijské výzvy. Člověk si uvědomí, jak moc je potřeba lidí, kteří dětem věnují svoji pozornost a snaží se udržovat jejich zdravou mysl i ducha,“ říká Lenka Matoušková, která zažila už třetí Sportovní den v roli ambasadora Paralympijské výzvy.

Organizační tým Českého paralympijského výboru se rovněž postaral o sportovní část programu celého dne. V místní tělocvičně došlo na poměřování výkonů v hodu medicinbalem, v trojskoku či v hodu basketbalovým míčem. Za své výkony si děti základní školy vysloužily věcné odměny v podobě sportovního vybavení (trička, lahve na pití) a také samozřejmě diplom za absolvování Sportovního dne s podpisem hlavní hvězdy dne Lenky Matouškové.

Více informací o Paralympijské výzvě najdete zde.

Text: Martin Steinbach
Foto: Jakub Hodan

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER