V neděli 14. dubna proběhlo v bezbariérové hale pořadatele – 1. Centra zdravotně postižených jižních Čech v Českých Budějovicích – v pořadí II. kolo Poháru ČR v benchpressu. Přítomen byl i osminásobný mistr světa Martin Biháry.

V kategorii zrakově postižených vzpěračů zvítězil Martin Biháry výkonem 160 kg, za ním se umístil Michal Rokůsek s výkonem 100 kg a na třetím místě skončil Josef Camfrla se 70 kg. Výsledky byly přepočítány Wilksovým koeficientem. Mezi tělesně postiženými se nejlépe dařilo Karlu Schořovi, který pokořil činku o váze 135 kg. Jako druhý skončil Jakub Novák výkonem 120 kg, třetí byl Martin Tomka, kterému se mu podařilo vytlačit činku o váze 85 kg.

Adam Šohájek se mezi sportovci s intelektuálním postižením umístil na prvním místě výkonem 95 kg, za ním skončil Štěpán Chonka, ten zdolal činku o váze 75 kg. Zdeněk Pletzer zvedl činku o hmotnosti 75 kg (při shodě opět rozhodl Wilksův koefient) a bral bronz. V kategorii kvadruplegiků se opět ukázal ve výborné formě Matěj Havel (60 kg) a Lukáš Šafr zvedl 70 kg, ale se svým výkonem moc spokojený nebyl, neboť se mu v I. kole Poháru ČR podařil výkon 80 kg. Tito sportovci soutěží na přístroji multipress.

Také dvě ženy si vyzkoušely svoji kondici – sportovkyně s kvadruplegií Veronika Škávová a Blanka Škopková zvedly shodně 35 kg. Trenér 1.Centra zdravotně postižených v Českých Budějovicích Jiří Smékal ocenil přítomné sportovce a poděkoval za poctivou přípravu. Současně všem zúčastněným a rodinným příslušníkům popřál veselé prožití nadcházejících velikonočních svátků. Další kola Poháru budou následovat ve dnech 12. května a 9. června.

Zájemcům o benchpress budou poskytnuty bližší informace na tel. 604 718 304 nebo na www.1czpjc.cz.

Zdroj a foto: 1. CZPJČ