Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 David Drahonínský
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Vaverka
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Arnošt Petráček
 Michal Vápenka
 Marek Bartošek
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Jaroslav Šmédek
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová

Žídek s Bambasem na MČR v beachvolejbale

Neslyšící herní pár z řad SK Olympia Praha SPS – beachvolejbalisté Jan Žídek mladší a Šimon Bambas – absolvovali ve dnech 20. a 21. dubna halové mistrovství České republiky v kategorii juniorů do 18 let. Po vyrovnaném finálovém souboji brali stříbrné medaile.

V Praze na Ládví se v tamější hale uskutečnilo MČR v plážovém volejbale. Podmínky pro turnaj však nebyly úplně ideální, protože hráči se během zápasů doslova pekli v sauně a špatně se dýchalo také fanouškům, kteří ani nemuseli hrát, aby byli celí propocení. Neslyšící hráči Jan Žídek a Šimon Bambas se však nenechali rozhodit a do turnaje vstoupili dvěma sobotními výhrami poměrem 2:0. Beachvolejbalisté SK Olympia Praha SPS se tedy probojovali mezi nejlepších osm párů.

V neděli ráno přišla první prohra 1:2 s prvním nasazeným, ale díky na jedničku zvládnutému dalšímu zápasu se Žídkovi a Bambasovi otevřely brány semifinále. I v něm neslyšící pár zabodoval a ve finále na ně čekal opět první nasazený tým. Historie se bohužel pro Žídka s Bambasem opakovala, ale i druhé místo je s ohledem na silnou konkurenci zdravých sportovců vynikající výsledek.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Jan Žídek starší

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER