David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Šárka Musilová
 Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Ondřej Sedliský
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 Arnošt Petráček
 Kamil Vašíček
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Pazdera
 Michal Vápenka
 Eva Datinská

Boccia: Češi vezou zlato z Montrealu!

Kanadská metropole hostila oficiální mezinárodní turnaj pod hlavičkou BISFed a česká výprava se opravdu činila. Z Montrealu přivezl zlatou medaili Adam Peška, což mu dopomohlo k aktuálnímu čtvrtému místu v rámci hodnocení světového žebříčku.

Soutěž v Montrealu probíhala od 28. dubna do 5. května. Jako hráči se na místo konání akce vypravili Adam Peška se sportovní asistentkou Ivanou Peškovou, Kateřina Cuřínová za asistence Samuela Waage a vedoucí výpravy a trenérka v jedné osobě Michaela Řiháčková. Kvůli zpoždění letadla a následným cestovním patáliím dorazil český tým o něco později, ale na herním projevu našich reprezentantů to nebylo nijak znát.

Své zápasy ve skupině zvládl na jedničku Adam Peška, které postupně porazil své soupeře z Polska, z Argentiny a ze Švédska a zaslouženě postoupil z prvního místa do čtvrtfinále. Kateřina Cuřínová sice statečně bojovala, ale postup ze skupiny se jí bohužel nevydařil. Z turnaje si ale i tak odvezla cenné tři body do celkového hodnocení světového žebříčku.

Od úterý 2. května odstartovaly zápasy ve vyřazovací části turnaje. Adam Peška narazil nejprve na Mirca Garavaglia z Itálie, kterého po vyrovnané bitvě porazil a slavil tak postup mezi nejlepší čtveřici. I v semifinále byl Peška přesný a rozhodný a soupeřce Nurulasyiqah Mohammad Taha ze Singapuru zarazil cestu do finále. V tom na českého hráče čekal Portugalec Jose Carlos Macedo, několikanásobný paralympijský šampión. Ve skvělé atmosféře mnoha diváků neztratil Peška nervy a po vítězství 4:2 získal zaslouženou zlatou medaili. Peškovi se tak zase o něco blíže posunuli ke svému cíli – ke kvalifikaci na letní paralympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Michaela Řiháčková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER