Arnošt Petráček
 Michal Vápenka
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Vaverka
 Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 Jiří Bouška
 David Drahonínský
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Máčala, Hetmer
 Tereza Diepoldová
 Ivan Karabec
 Jiří Suchánek
 Tomáš Pazdera
 Tereza Kmochová
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Eva Datinská

Další belgické zlato pro Antošovou

Skvělé výkony předváděli čeští reprezentanti na Světovém v poháru v belgickém Ostende. Dařilo se především Kateřině Antošové na handbike, která získala další zlatou medaili. Díky svým výsledkům oblékla dres lídra celého podniku SP.

V Belgii se jel Světový pohár v cyklistice handicapovaných mezi dny 16. až 19. května a už v úvodních dnech to „cinkalo“. Kateřina Antošová (kategorie H3) vybojovala v časovce zlato, bronz poté ve svých závodech přidali i handbiker Patrik Jahoda (H1) a tricyklista Petr Berger. Do Ostende vyrazila početná česká výprava z řad České asociace tělesně handicapovaných sportovců a z České federace Spastic Handicap. Po skvělých výsledcích v úvodních dnech šampionátu přišly další povedené výkony a další medaile.

V časovce jednotlivců se výborným pátým místem prezentoval Ivo Koblasa. V závodě bojoval nejen se silnou konkurencí, ale také s prudkým nárazovým větrem a do poslední chvíle vyhlížel zisk medaile. Ta mu nakonec unikla o pouhých 12 vteřin. Ve stejné kategorii si veterán Michal Stark dojel pro 23. místo. Patrik Jahoda přidal v silničním závodě svoji neoblíbenou „bramborovou“ medaili. V kategorii H3, v nejpočetnějším startovním poli čítajícím 53 jezdců, nastoupili dva čeští jezdci Tomáš Mošnička a Václav Antal. Mošnička dojel patnáctý a Antal dvacátý.

Své druhé zlato vybojovala Kateřina Antošová, když zajela vynikající závod s velmi dramatickým a napínavým průběhem. Česká závodnice měla v pátém kole defekt a ztratila získaný náskok nad soupeři. Přesto se Antošové podařilo ztrátu dohnat a znovu si vybojovat náskok, který rozhodl o jejím triumfu. Díky svým výsledkům z Ostende česká sportovkyně oblékla dres lídra světového poháru a pojede v něm třetí kolo SP v Baie Comeau v Kanadě.

Reprezentanti z řad ČFSH závodili v Belgii převážně jako tryciklisté. Kromě již zmíněného bronzového Petra Bergera se v časovkách představili ještě Jiří Hindr (7. místo, T1), František Kubínek (10. místo, T2) a Zbyněk Charvát (18. místo, T2). V silničních závodech byl Berger opět blízko zisku třetího místa, ale skončil jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Jiří Hindr bral další sedmé místo, stejné umístění zopakoval i František Kubínek a Zbyněk Charvát obsadil 18. místo. Handbiker Děcký skončil v časovce 43. a silniční závod nedokončil.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: ČATHS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER