Kamil Vašíček
 David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Ondřej Sedliský
 Eva Datinská
 Jaroslav Šmédek
 Ivan Karabec
 Arnošt Petráček
 Tomáš Vaverka
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Máčala, Hetmer
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Marek Bartošek
 Lenka Matoušková

Světový pohár v Itálii i s českou účastí

Začíná světový pohár v cyklistice handicapovaných, Češi budou bojovat o cenné body do paralympijské kvalifikace. Italské městečko Corridonia hostí světový pohár poprvé a pořadatelé si pro para cyklisty připravili velmi náročnou trať.

V Corridonii jsou již také všichni čeští jezdci v čele s hanbikery Katkou Antošovou (H3), Patrikem Jahodou (H1), Pavlem Děckým (H3) a Tomášem Mošničkou (H3). Všichni tři závodníci kategorií H (handbike) mají za sebou náročnou přípravu včetně jarních závodů na Evropských pohárech UCI nebo EHC či na Českém poháru handbike 2019 v Pardubicích a Počeradech.

Rovněž Ivo Koblasa (C2) má již za sebou účast na mistrovství světa na dráze v holandském Apeldoornu z března letošního roku. A minulý týden se zúčastnil evropského poháru v Italské Verole, kde zvítězil v časovce jednotlivců.

Do Itálie odjel rovněž veterán Michal Stark, který se rozhodl sundat kolo z hřebíku a popasovat se s pelotonem kategorie C2 na světovém poháru. V kategorii tricyklistů bude Českou republiku reprezentovat trojice závodníků kategorie T1 – Jiří Hindr, František Kubínek a Petr Berger, v T2 Zbyněk Charvát.

Závod světového poháru v italské Corridonii je započítáván do kvalifikace na letní paralympijské hry Tokio 2020 a všechny týmy budou bojovat o cenné body do žebříčku národů, ze kterého se v roce 2020 budou generovat kvóty pro všechny země.

Ve čtvrtek je program SP zahájen časovkou jednotlivců kategorií H, v pátek časovkou kategorií C. Sobota a neděle bude patřit silničnímu závodu všech kategorií.

Program SP Corridonia naleznete ZDE.

Zdroj: ČATHS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER