David Drahonínský
 Michal Vápenka
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Jiří Ježek
 Šárka Musilová
 Jaroslav Šmédek
 Arnošt Petráček
 Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek

V Pardubicích nebyla o rekordy nouze

V neděli 5. května uspořádal spolek Atletika Bez Bariér Pardubice na Městském atletickém stadiónu na Dukle již 22. ročník tradiční Velké ceny města Pardubic v atletice handicapovaných. I přes chladné počasí padaly samé rekordy.

Jako první byl pokořen ten účastnický. Do soutěže se letos přihlásilo 91 sportovců celkem ve 190 jednotlivých startech (oproti zhruba 70 v roce 2018). Soutěžící z řad českých reprezentantů, ale i úplných atletických nováčků absolvovali soutěže v sedmi vrhačských disciplínách (čtyři pro sedící – vrh koulí, hod diskem, oštěpem a kuželkou a tři pro stojící – vrh koulí, hod diskem a oštěpem). Pořadatelé letos poprvé zařadili i běhy/jízdy, konkrétně v délce 100 metrů.

V průběhu akce byly překonány čtyři české rekordy. O jeden z nich se postaral o ně bývalý český reprezentant, člen SC Jedličkova ústava Praha František Serbus v hodu kuželkou výkonem 32,81 metrů (909 bodů). Ten druhý rekord vytvořil Matěj Doležal z Atletiky Ostrava v hodu diskem v kategorii F 33 výkonem 16,88 metrů. Mezi ženami byly také překonány dva české rekordy. Jeden z nich má na svědomí česká reprezentantka a rekordmanka Miroslava Obrová z Atletiky Ostrava, (hod diskem a výkon 19,64 metrů), další si připsala Anna Muziková z SC Jedličkův ústav Praha, také v hodu diskem (7,99 metrů).

Za zmínku ještě rozhodně stojí druhé místo a výkon na hranici českého rekordu ve vrhu koulí domácího Jaroslava Petrouše, který se výkonem 12,08 metrům přiblížil jen na 11 centimetrů k rekordu, který vytvořil před 14 dny na mezinárodním mítinku v Maroku a jeho výkon v disku.

Velké boje proběhly i mezi zúčastněnými kuželkáři. Ty české nakonec i navzdory protivětru překonal slovenský Marián Kuřeja výkonem 26,58 metrů. Za ním se postupně seřadili čeští reprezentanti Martin Zach z domácí Atletiky Bez Bariér, Radim Běleš z Atletiky a také pardubický Michal Enge.

Za zmínku stojí jistě fakt, že mezi ženami se na skvělém třetím místě umístila domácí Veronika Foltová, dvojnásobná paralympijská vítězka z Athén 2004 a světová rekordmanka ve vrhu koulí a v hodu diskem, která se po 13 letech vrací k atletice.

Zdroj a foto: Eva Hrdinová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER