Jiří Bouška
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová
 Tereza Diepoldová
 Marek Bartošek
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Arnošt Petráček
 Ivan Karabec

Výborné výsledky českých cyklistů ve SP

Český reprezentační tým handicapovaných cyklistů má za sebou účast v prvním kole Světového poháru v cyklistice 2019 v italské Corridonii a sezonu se českým závodníkům podařilo otevřít výbornými výsledky – Ivo Koblasa veze domů stříbro!

Nejlépe se vedlo Ivu Koblasovi (C2) a to v silničním závodě, kde se mu podařilo konečně protrhnout loňskou výsledkovou smůlu a vybojovat stříbrnou medaili. V nedělním deštivém dopoledni se o cenný kov popral ve spurtu s paralympijským vítězem a mistrem světa Kanaďanem Chernovem a Australanem Hicksem. O vítězi musela rozhodnout cílová kamera a vítězství nakonec bral Kanaďan, ale český závodník si veze domů zasloužené stříbro. V časovce C2 obsadili Koblasa páté a veterán Michal Stark 15. místo.

Skvělé výsledky zajeli Češi v časovce jednotlivců a většina obsadila příčku v TOP 10. Nepopulární „bramborovou“ medaili ale přesto výborné 4.místo vybojoval handbiker Patrik Jahoda (H1) a Kateřina Antošová (H3). Patrik Jahoda byl z výsledku trochu zklamaný, ale výsledný čas a nepatrný odstup od soupeřů jej přesvědčil, že jel závod velmi dobře. Bohužel silniční závod mu na náročné trati už příliš nevyšel a Patrik skončil na šestém místě.

Čtvrté místo zopakovala v silničním závodě Kateřina Antošová, která nám po závodě řekla: „Trasa závodu byla nezvykle technicky obtížná a vzhledem k hustému provozu a absenci oficiálního tréninku, nebylo možné si ji dopředu naplno natrénovat. Dostala přezdívku „horská dráha“, protože na hraně jednoho klesání jsme z handbiku přestali vidět, kam silnice pokračuje. V tomto místě mi tachometr v silničním závodě naměřil rychlost 88 kilometrů za hodinu.“

„Hned po startu jsem se držela za Polkou, která mě v časovce předjela jen o 0,4 vteřiny. Mým cílem bylo dotáhnout se na Italku, která jela v dresu mistryně světa. To se mi také ve druhém kole podařilo. Na rovině jsem se jí pokusila utrhnout, bohužel nás v kopci zase dojela a předjela. Bohužel jsem prohrála i svůj souboj s Renatou Kaluzou, která dojela třetí a na mě zbyla zase jen brambora. Nicméně mi tenhle závod dal motivaci dál bojovat o umístění mezi nejlepšími třemi,“ hodnotí závod Antošová.

V nejsilněji obsazené časovce v kategorii mužů H3, v konkurenci téměř 50 jezdců, se skvěle dařilo handbikerovi Tomáši Mošničkovi, který nejprve obsadil v časovce 10. místo a poté se v sobotu výsledkově ještě o dvě příčky polepšil v silničním. Český reprezentant si po celý závod hlídal kontakt se špičkou. Až do posledního kola bojoval o pódiové umístění. V druhé části závěrečného stoupání se v posledním pátém kole projevila náročnost tratě, Mošnička bojoval až do posledních metrů a bylo z toho v konkurenci 45 závodníků krásné osmé místo.

Z tricyklistů se v Itálii dařilo Petrovi Bergerovi v kategorii T1, který dojel na 5. místě v časovce a Františkovi Kubínkovi v kategorii T2, který obsadil v silničním závodě 6. místo.

Zdroj a foto: ČATHS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER