Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová
 Jiří Ježek
 Marek Bartošek
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Kamil Vašíček
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Lenka Matoušková
 Ondřej Sedliský
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka

Bronzový Drahonínský na MS v Nizozemsku

Mistrovství světa v para lukostřelbě proběhlo ve dnech od 3. do 9. června v nizozemském městě ‚s-Hertogenbosch. Češi zásluhou Davida Drahonínského přivezli domů bronzovou medaili a jistotu dvou startovních pozic na nadcházející paralympijské hry v Tokiu.

Do holandského Den Bosche vycestoval devítičlenný český reprezentační tým ve složení Václav Košťál, Martin Chaloupský, Markéta Sidková, Lenka Kuncová, David Drahonínský, Karel Davídek, Šárka Musilová, Tereza Brandtlová a Leoš Bartoš. Kromě vyhlídek na zisk některého z cenných kovů se také střílelo o startovní pozice pro letní paralympijské hry, které se v nadcházejícím roce uskuteční v Tokiu.

Asi nejvíc se čekalo od tuzemské para lukostřelecké jedničky Davida Drahonínského. Tomu však úvod šampionátu nevyšel podle vlastních představ, když v úterní kvalifikaci skončil až na 12. místě. Hlavou mu proběhly myšlenky z mistrovství světa před dvěma lety v Pekingu: „Vzpomněl jsem si hned během kvalifikace na Peking, který nebyl úplně ideální. Věděl jsem, že jsem moc chtěl, což není dobře a připomněla mi to hlavně moje hlava a tělo. Naštěstí mi to přineslo dobrou pozici do eliminačních soubojů.”

V těch postupně vyřadil soupeře Jihoafrické republiky, Íránu a Turecka a v boji o finále se střetl s dalším Turkem Bahattinem Hekimoglu, s nímž se za poslední rok potkal již dvakrát v některém z finálových soubojů. Před poslední sadou měli oba střelci stejný počet bodů. Vyrovnaný duel však vyšel o něco lépe českému protivníkovi – pozdější celkový vítěz porazil Drahonínského o dva body. Náš střelec následně opanoval souboj s Han Guifei z Číny a získal tak bronzovou medaili.

David Drahonínský s Šárkou Musilovou absolvovali také týmovou část turnaje. Jejich mix sice nedosáhl na žádný z cenných kovů, ale dostali se mezi čtyři týmy, které získaly kvalifikační kvótu na paralympijské hry do Tokia v roce 2020. Pro Drahonínského půjde o čtvrtou paralympiádu v kariéře. Konečná „bramborová“ medaile jim připadla po neúspěšném souboji s Japonskem.

„Japonci stříleli líp a zaslouženě vyhráli. Během závodu jsme ukazovali dost velké rezervy, protože jsme měli po 15 šípech sice stejné skóre, ale oproti předchozímu semifinále s Čínou bylo naše skóre o 22 bodů menší,“ zhodnotil neúspěšný zápas Drahonínský.

Ostatním českým reprezentantům se v Nizozemsku příliš nedařilo. Ve svých kategoriích skončili Bartoš, Košťál a Sidková ve druhých kolech. Kuncová, Chaloupský, Davídek a Brandtlová se nezvládli dostat přes první kola.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: World Archery a Lída Fikarová

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER