Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Vaverka
 Máčala, Hetmer
 Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček
 Ivan Karabec
 Kamil Vašíček
 Jiří Bouška
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Tereza Diepoldová
 Jiří Ježek
 Jiří Suchánek
 David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Michal Vápenka
 Šárka Musilová

Češi úspěšní na atletickém GP v Grossetu

Hned čtyři české rekordy, zlatý Radim Běleš a mnoho dalších úspěchů na atletickém šampionátu v Itálii. Grand Prix 2019 se v letošním roce zúčastnilo na 360 sportovců ze 40 zemí světa. Česká výprava se na toto místo vrátila po třech letech.

Italské město Grosseto v oblasti Toskánsko hostilo prestižní atletický podnik Grand Prix a ukázalo se, že místní stadion Čechům svědčí. Důkazem budiž čtyři nové české rekordy a celá řada pódiových umístění. Miroslava Obrová potvrdila letošní fantastickou formu a jak v oštěpu, tak v disku posunula hranici domácího rekordu. V oštěpu si připsala výkon 15,3 metrů a v rámci GP obsadila 2. místo. Následně podruhé v kariéře poslala disk přes dvacetimetrovou hranici (20,27 metrů), což ji zajistilo bronzovou pozici.

Dalším českým reprezentantem, kterému se v prosluněné Itálii dařilo, byl Radim Běleš. Po novém českém rekordu, který vytvořil na závodech v Chorvatsku (28,82 metrů), poslal svou kuželku na vzdálenost 28,15 metrů, a to znamenalo v celkovém hodnocení famózní 1.místo! Běleš závodil také v disku, kde předvedl slušný výkon 9,43 metrů.

Nováček v reprezentaci, Jaroslav Brož, předvedl v disku vylepšený osobní rekord a díky výkonu 17,57 metrů bral zasloužené druhé místo. Stejné umístění zopakoval také ve vrhu koulí (5, 61 metrů). Dařilo se i Michalu Rotterovi, který v oštěpu vybojoval 4. místo a v kouli zaznamenal svůj nejlepší letošní výkon o hodnotě 6,76 metrů.

Obrovský šok předvedl při svém prvním mezinárodním startu úplný reprezentační nováček Matěj Doležel. Po úspěšné klasifikaci (F33) ho čekaly závody v hodu diskem a vrhu koulí, a i on se postaral o přepisování historických tabulek. Disk poslal až na hranici 17,48 metrů (celkové 2. místo) a v kouli vylepšil osobní i český rekord o neuvěřitelných 93 centimetrů, což znamenalo i splněný limit na MS.

Grand Prix Grosseto se zúčastnil i nováček Josef Grusewski (F52), který závodil v hodu diskem a předvedl výkon 7,44 metrů.

Foto a zdroj: Aneta Inochovská

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER