Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 Tomáš Pazdera
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Ondřej Sedliský
 Marek Bartošek
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Kamil Vašíček
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková

Cyklistika: Mistrovství ČR MTB neslyšících

V nedělní prosluněný den 9. června se uskutečnilo mistrovství České republiky neslyšících v MTB Cross Country u rozhledny Bára, Chrudim-Podhůra. Titul ve svých kategoriích vybojovali jezdci Jan Čapek a Renata Šuláková.

Na Chrudimsku měli neslyšící závodníci možnost se už počtvrté účastnit závodů spolu se slyšícími závodníky v rámci veřejného závodu. Trať byla velmi kvalitní a rozmanitá, zároveň je pro neslyšící závodníky součástí deaflympijské disciplíny Cross Country v horské cyklistice.

Na technicky náročné trati s počtem pěti kol (1 kolo po 4 900 metrech) a celkovém převýšení 560 metrů obhájil titul mistra republiky Jan Čapek v čase 1:15:28 a mezi slyšícími ve své kategorii skončil na skvělém 3. místě.  Pro Čapka to bylo vyčerpávající vítězství, přičemž o den dříve absolvoval mezinárodní maratonský závod dvojic Malevil Cup v délce 100 kilometrů. Ten dokončil společně Pavlem Jiřenou a vybojovali tak prvenství v kategorií 40+.

Druhé místo v rámci mistrovství České republiky neslyšících obsadil František Kocourek s časem 1:19:84 a ve své věkové kategorií slyšících skončil na 7. příčce. Bronzové umístění obhájil David Studýnka s dosaženým časem 1:22:03 a celkově 7. místo ve své věkové kategorií slyšících. Na čtvrtém a pátém místě se umístil Pavel Pastrnek, respektive Lumír Vaszily.

Mezi ženami byla jediná neslyšící účastníce, a to Renata Šuláková, která i přes náročnost tratě, závod dokončila. Velkým překvapením akce bylo, že se na domácí šampionát přijeli podívat Ota Panský a otec Jana Čapka, kteří v minulosti měli na starost doprovod a trenérství v reprezentaci neslyšících cyklistů.

Zdroj a foto: ČSNS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER