Ani horké červnové počasí neodradilo milovníky horských kol od účasti v cyklistickém závodu Bike Valachy. Ten se v sobotu 15. června jel Velkých Karlovicích a na náročné trati se neztratili ani zástupci SK SKIVELO neslyšících Olomouc Pavel Pastrnek a David Studýnka.

Akce se zúčastnilo na 260 dospělých závodníků, k tomu dalších 190 malých sportovců v dětských závodech. Sportovci z řad SKIVELa absolvovali pětadvacetikilometrový závod na horských kolech s převýšením 778 metrů. Trať byla hodně technicky náročná i přes vysoké teploty, které se vyšplhaly až ke hranici třiceti stupňů Celsia.

Nejlépe z dvojice neslyšících dojel David Studýnka na celkovém 4. místě a ve své věkové kategorii dokonce nenašel přemožitele. Pavel Pastrnek se umístil na celkovém 5. místě, ve své kategorii bral stříbrnou medaili. Oba sportovci tak po zásluze vystoupali na stupně vítězů. Absolutním vítězem tradičního Bike Valachy se stejně jako v loňském roce stal Jan Jobánek.

Text: Martin Steinbach