Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Ivan Karabec
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 Lenka Matoušková
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek
 Tomáš Vaverka
 Jiří Bouška
 Arnošt Petráček
 Kamil Vašíček
 Tomáš Pazdera
 Tereza Kmochová

Polsko hostitelem ME v atletice v roce 2020

Město Bydhošť v severním Polsku uspělo v kandidatuře na pořadatelství mistrovství Evropy v atletice handicapovaných. Akce se uskuteční ve dnech od 3. do 7. června 2020 na tamějším atletickém stadionu Zdzisława Krzyszkowiaka.

Multifunkční sportoviště v Bydhošti již dříve hostilo několik významných mezinárodních atletických podniků a nadcházející mistrovství Evropy proběhne tři měsíce před začátkem paralympijských her v Tokiu. Šampionát, jehož první ročník odstartoval v roce 2003 v nizozemském Assenu, bude v rámci premiérového polského pořadatelství historicky sedmým mistrovstvím Evropy. Toho posledního, který se v loňském roce uskutečnil v Berlíně, se zúčastnilo více než 600 atletů z celého kontinentu.

„Jsme nadšeni z polského pořadatelství evropského šampionátu, který se za rok uskuteční v Bydhošti. Berlín v minulém roce nastavil vysokou laťku, ale jsme si jistí, že nadcházející podnik bude ještě větší, lepší a inovativnější než kdy dřív,“ svěřil se Haozhe Gao, prezident světové atletiky handicapovaných.

Předseda Polského paralympijského svazu Lukasz Szeliga si uvědomuje vysokou prestiž akce: „Těšíme se, až přivítáme fanoušky v městě Bydhošť, kterému se někdy přezdívá polské Benátky. Do června 2020 je třeba toho ještě dost zařídit, ale mohu slíbit, že všichni budeme neúnavně pracovat, abychom pro fanoušky a samotné atlety připravili skvělou show.“

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER