Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Vaverka
 Marek Bartošek
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Ondřej Sedliský
 Ivan Karabec
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Kamil Vašíček
 Zdeněk Krupička
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Šárka Musilová
 Tereza Kmochová
 Michal Vápenka

Stolní tenis: Medailové žně na Polish Open

Na mezinárodní turnaj otevřeného mistrovství Polska odcestovalo hned několik českých reprezentantů – Ivan Karabec, Daniel Horut, Zbyněk Lambert, Jiří Suchánek, Martin Zvolánek, Petr Hnízdo a Vít Špalek.

Mezinárodní mistrovství Polska bylo pro naše hráče druhým turnajem v letošní sezóně (po MM Slovenska). Turnaje se zúčastnilo 208 hráčů z 34 států světa a české národní barvy se na turnaji rozhodně neztratily. Ivan Karabec nejprve vyhrál skupinovou fázi a následně odehrál asi svůj nejlepší zápas kariéry, když měl ve finále dva mečboly na současného mistra Polska ve „zdravých“ Chojnowského. Celkově v kategorii SM10 obsadil skvělé 2. místo. Také Horut s Lambertem přidali do sbírky českých úspěchů nějakou tu „placku“. Společně ovládli skupinu a zastavit je dokázali až Švédové v semifinále. Naši hráči tedy brali konečné dělené 3. místo, a tudíž i bronzovou medaili.

Ve čtyřčlenné skupině byl ve své kategorii nasazen jako jednička Jiří Suchánek a základní fázi turnaje ovládl bez ztráty setu. Po výhře ve čtvrtfinále na něj v semifinále čekala světová jednička, úřadující mistr světa a paralympijský vítěz Francouz Lamirault. Tento zápas Suchánek nedokázal vyhrát a v soutěži jednotlivců skončil s bronzovou medailí. Stejného úspěchu dosáhl i v týmové fázi turnaje, když s kolegou Martinem Zvolánkem skončili také těsně před branami finále a zbylo na ně „pouze“ třetí místo.

Medaili z Polska přivezl také Petr Hnízdo, který absolvoval s Rumunem Bobi Simionem týmový turnaj kategorie 7. Jejich dvě výhry a dvě prohry stačili na bronzové umístění v pětičlenné skupině. V celkovém medailovém pořadí národů obsadili Češi dvacáté místo. Nejvíce cenných kovů vybojovali Turci.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: ČATHS a ITTF

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER