Marek Bartošek
 Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec
 Kamil Vašíček
 David Drahonínský
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 Šárka Musilová
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Jiří Ježek
 Eva Datinská

Tománek zdolal Muur de Geraardsbergen

Český para triatlonista Jan Tománek absolvoval v polovině června prestižní belgický závod Challenge Geraardsbergen. Náročnou trať dokončil v celkovém čase 5:53:01 hodiny jako první para triatlonista v historii.

V neděli 16. června čekala na Jana Tománka pořádná výzva v podobě Challenge Geraardsbergen. Trať ve složení 1,9 km plavání, 90 km cyklistika a 21,1 km běh obsahovala dva výstupy po dlažebních kostkách na kultovní „Muur de Geraardsbergen“ s maximálním sklonem 20 %, který je součástí belgické tradice a historie jarní cyklistické klasiky okolo Flander.

„V den závodu bylo dusno, foukalo a popravdě se mi moc nechtělo cokoli dělat. Předzávodní útlum bývá zpravidla obranou reakcí mého organismu na maximální koncentraci, který končí startovním výstřelem. Stejně tak tomu bylo i nyní a od okamžiku kdy jsem byl ve vodě, cítil jsme se dobře. Doplaval jsem ve svém nižším standardu v čase 38:55 minut, ale bez známek únavy, což bylo klíčové pro další vývoj závodu,“ přibližuje začátek Challenge český mistr světa v triatlonu.

Následovala devadesátikilometrová cyklistická část s 850 metry do kopce, který byla výrazně zvlněná a rozdělená do dvou okruhů z nichž každý okruh končil výjezdem na „Muur de Geraardsbergen“ po dlažebních kostkách. „Divácká kulisa v průběhu stoupání byla fantastická a poslední metry byly velmi emotivní. Síly jsem si rozvrhnul dokonale a poslední zbytky sil jsem vložil do posledních metrů, po který následoval několikakilometrový sjezd do cíle,“ hodnotí tuto část závodu Tománek.

„V rámci běhu jsem čtyřikrát vystoupal na historické náměstí v Geraardsbergenu, než jsem si mohl užít opojný pocit z dokončení. Trať byla velmi technická s množstvím obratů, strmých výjezdů a následných sjezdů. Po domluvě s organizačním týmem mi byla trať mírně upravena, abych nemusel absolvovat pasáže mimo zpevněný povrch a riskovat poškození běžecké formule. O mou bezpečnost se starala eskorta dvou cyklistů a policie, kteří regulovali provoz, což ještě umocnilo můj zážitek ze závodu.“

Šťastný Tománek dokončil Challenge Geraardsbergen v celkovém čase 5:53:01 hodiny. Tuto náročnou trať se mu podařilo absolvovat jako vůbec prvnímu para triatlonistovi v historii.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Jan Tománek

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER