Zdeněk Krupička
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Ivan Karabec
 Šárka Musilová
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Diepoldová
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský
 Eva Datinská
 Marek Bartošek
 Jiří Ježek
 Jiří Suchánek

Ze SP v plavání v Berlíně s bronzem

Hned šestnáct českých sportovců bojovalo o co nejlepší umístění na závodech Světového poháru v Berlíně. Nejlepší výsledek zaznamenal Arnošt Petráček, který si doplaval pro bronzovou medaili. Plnily se i limity pro nadcházející mistrovství světa v Londýně.

Jeden z nejúspěšnějších českých handicapovaných plavců Arnošt Petráček navázal na povedené letošní výkony a na trati 50 metrů motýlek vybojoval cenné třetí místo. Podobného úspěchu téměř dosáhl i na 50 metrů znak, ale zde na něj zbyla neoblíbená „bramborová“ pozice. Další medaile nikdo z českých plavců nevybojoval, ale to neznamená, že se našim reprezentantům v berlínském bazénu nedařilo.

Miroslav Smrčka podal kvalitní výkon na trati 100 metrů prsa a zvládl tak splnit limit pro nadcházející mistrovství světa v Londýně, které se uskuteční v první polovině září letošního roku. Na tuto vrcholnou akci splnil kvalifikační limit i nadějný zrakově handicapovaný junior David Kratochvíl. Ten v Berlíně zazářil na trati 100 metrů znak a také se mu podařilo do Londýna kvalifikovat.

Za zmínku jistě stojí i berlínské výkony sedmnáctiletého Jonáše Kešnara, který na 200 metrů polohového závodu zaplaval sedmý nejlepší světový čas. Tento výkon by do budoucna mohl znamenat přidělení startovní kvóty pro paralympiádu v Tokiu – pokud by Kešnarův výsledek vydržel do 31. ledna 2020 nejhůře do osmého místa světového žebříčku.

Česká výprava na SP v Berlíně: Vendula Dušková, Petra Flekáčová, Agáta Koupilová, Veronika Mácová, Dominika Míčková, Adéla Míková, Petr Andrýsek, Petr Frýba, Vladimír Hlaváč, Jonáš Kešnar, David Kratochvíl, Arnošt Petráček, Jan Povýšil, Vít Sašek, Miroslav Smrčka a Tadeáš Strašík.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER