Jiří Suchánek
 Ondřej Sedliský
 Šárka Musilová
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Tereza Diepoldová
 Ivan Karabec
 Tomáš Pazdera
 Eva Datinská
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Lenka Matoušková
 Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 Michal Vápenka
 Máčala, Hetmer

Čeští cyklisté s medailemi na EP v Púchově

Víkend 13. a 14. července přivedl handicapované cyklisty na další pohárový závod evropské série. Tentokrát se jezdilo na Slovensku ve městě Púchov. K našim východním sousedům dorazilo 77 cyklistů z celého kontinentu.

Na severovýchodě Slovenska se již tradičně dařilo Ivo Koblasovi. „V sobotu se konala časovka mezi Púchovem a Lednickým Rovným. Patnáct minut před startem jsem při rozjíždění prorazil přední i zadní galusku, proto jsem musel startovat na náhradních kolech. I přes tuto komplikaci jsem ve velmi rychlé a deštivé časovce porazil soupeře z kategorií C1-C3,“ připomíná český reprezentant.

Po vítězné časovce se Koblasa s velkou chutí pustil do nedělního závodu, který startoval v Lednickém Rovném. Na kopcovitém okruhu se už od prvních metrů pohyboval v čelní vedoucí skupince. Několik kilometrů před cílem zaútočil polský závodník, Koblasa jeho nástup zachytil a v závěrečném spurtu vybojoval cenné vítězství.

V kategorii C2 závodil také Michal Stark. Tento zkušený jezdec vybojoval ve sloučené kategorii C1-C3 krásné 3. místo v časovce a v silničním závodě skončil čtvrtý.

Dařilo se také našemu elitnímu handbikerovi z kategorie H1 Patrikovi Jahodovi. Ten bez problémů porazil své soupeře jak v časovce, tak v silničním závodě a dokonale tak naladil formu na blížící se světový pohár v kanadském městě Baie-Comeau.

Největší konkurenci měl na startovním poli Tomáš Mošnička, který reprezentuje české národní barvy v celosvětově „nejnabitější“ kategorii MH3. Mošnička si dojel pro stříbro v silničním závodě a v časově dosáhl na bronzovou příčku.

Foto a zdroj: ČATHS, Ivo Koblasa, Tomáš Mošnička

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER