Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Eva Datinská
 Michal Vápenka
 Tereza Diepoldová
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec
 Ondřej Sedliský
 Máčala, Hetmer
 Kamil Vašíček
 Tomáš Pazdera
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová
 Lenka Matoušková

Domácí EP ovládli čeští para lukostřelci

Naši reprezentanti zažili v Novém Městě nad Metují povedený týden. Na Evropském poháru v para lukostřelbě, kterého se za místy deštivého počasí zúčastnilo na 200 špičkových střelců, vybojovali šest medailí.

Jednalo se o druhou část Evropského poháru, kdy se závodníci mohli ještě prostřílet do finále konající se 17. a 18. srpna v německém Wiesbadenu. Účast byla ochuzena o reprezentanty z Turecka nebo Iráku, čehož český tým dokázal využít.

Tropy z minulého týdne vystřídalo až chladné počasí. V prvním dni kvalifikace se sportovci potýkali s deštěm, přesto Šárka Musilová v kategorii kladkový luk W1 zvítězila v kvalifikaci o bod před současnou mistryní světa Elenou Krutovou s nástřelem 614 bodů. Tereza Brandtlová nezaostávala, ač po první půlce nastřílela 302 bodů, technický problém ji nedovolil víc, a i s velkým trápením nastřílela další osobní rekord 584 bodů. Lenka Kuncová v kategorii kladkový luk Open nedokázala přejít přes 600 bodovou hranici a z výsledku 592 bodů byla velmi zklamaná.

Martin Chaloupský dokázal, že mu domácí prostředí svědčí a v kategorii olympijský luk obsadil 10. příčku, Markéta Sídková pokračovala ve stabilním výkonu a vybojovala 7. pozici. V kategorii kladkový luk Open nastupoval nováček týmu Tomáš Vrzal, jehož velmi překvapivý výkon 642 bodů ukázal, že s ním soupeři musí do budoucna počítat. Stabilitu výborné formy potvrdila v kategorii W1 česká jednička David Drahonínský, kterému spousta velmi kvalitních soupeřů nepřijelo, přesto přípravu nepodcenil a s nástřelem 658 bodů vyhrál kvalifikační utkání. Karel Davídek skončil na 6. pozici s nástřelem 617 bodů.

V eliminační části se nejvíce dařilo Šárce Musilové, která vyřadila italskou soupeřku Asiu Pellizzari a postoupila do boje o zlato. Na Drahonínského čekali dva silní ruští protivníci, kdy Alekseie Leonova porazil 138:127, zato Dana Tenise vyřadil až v napínavém závěrečném rozstřelu, který mu zajistil souboj o zlato. Karel Davídek využil svojí šanci, kdy porazil německého Uwe Hertera 121:118, na maďarského nováčka Tamáse Gáspára nestačil a prohra 140:116 ho poslala do boje o 3. místo.

Již v týmových soutěží byla vidět dravost českého týmu, kdy Sidková s Chalupským lehce porazili Thajsko a narazili na silné Rusko, kterému podlehli v set systému 6:0, čímž si zajistili boj o třetí místo. Drahonínský a Musilová si hravě poradili s týmem Velké Británie a čekal na ně souboj o zlato. V rámci sloučených týmu Musilová, Brandtlová a Kunclová se se ženským týmem v kategorii kladkový luk open neprobojovali přes silné Spojené státy americké, zbyla na ně 3. příčka.

V pátečních finálových soubojích ukázali Sidková a Chaloupský týmového ducha a tým Polska, který posílila stříbrná medailistka z letošního mistrovství světa Milena Olszewska, porazili 5:1. Zajistili si nádhernou bronzovou příčku. Musilová s Drahonínským už tolik štěstí neměli. Díky chybě na vypouštěči českého veterána nepodali výkon, jaký se očekával. Italský tým využil situace a porazil českou dvojici poměrem 134:118.

V sobotní den za občasných přeháněk vysvitlo slunce hlavně na české straně. Šárka Musilová nedala úřadující mistryni světa Eleně Krutové šanci a s nástřelem 129:122 se postarala o první zlato. Po ní nastoupil do souboje Karel Davídek proti Danu Tenisovi z Ruska. Až poslední šíp rozhodl o vítězství českého reprezentanta a o zisku jeho první bronzové medaile z individuální soutěže v kariéře. David Drahonínský a Tamás Gaspár svedli vyrovnaný souboj, přesto český veterán obhájil zlatou pozici z minulého roku.

Česká výprava se stala druhou nejúspěšnější v rámci EP se ziskem šesti medailí. Největší počet 11 cenných kovů získalo Rusko. David Drahonínský a Tereza Brandtlová se probojovali do prvního ročníku Evropského finále, které je čeká v první polovině srpna v německém Wiesbadenu.

Zdroj a foto: Lída Fikarová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER