Máčala, Hetmer
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Michal Vápenka
 Marek Bartošek
 Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 Kamil Vašíček
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek

EP v para lukostřelbě v Novém Městě

V první polovině července bude Nové Město nad Metují hostit tradiční světový žebříčkový turnaj a zároveň Evropský pohár v para lukostřelbě. O cenné kovy přijede bojovat na 200 účastníků z 25 zemí. David Drahonínský obhajuje zlatou medaili.

Na východě Čech nebudou chybět významní sportovci jako italský lukostřelec Alberto Simonelli, držitel světového rekordu v kategorii kladkový luk open nebo Eric Bennett z USA, stříbrný medailista z letošního Mistrovství světa v Nizozemsku v kategorii olympijský luk. Brány turnaje se oficiálně otevřou 8. července v areálu stadionu Sportovního klubu Nové Město nad Metují, kde se po dobu pěti dnů koná kvalifikační a vyřazovací část. V sobotu 13. července budou na programu finálové souboje.

Na domácím turnaji se představí i česká výprava v čele s Davidem Drahonínským, který zde obhajuje první místo a momentálně vede celkovou soutěž Evropského poháru. O co nejlepší výsledky budou bojovat také Tereza Brandtlová, Tomáš Vrzal či Drahonínského týmový soupeř Karel Davídek, který by rád vylepšil umístění z minulého roku, kde skončil na páté příčce. Napravit výsledky z nepříliš vydařeného mistrovství světa budou chtít i Markéta Sidková, Šárka Musilová, Lenka Kuncová a Martin Chaloupský.

I když letošní ročník klepe na dveře, příprava na další rok už je v plném proudu. Ředitel turnaje a SK Nové Město nad Metují Libor Šnajdr připomíná: „Díky konání Paralympijských her v Tokiu budeme pořádat Evropský pohár společně se Světovým žebříčkovým turnajem také v červnu roku 2020. Zde se budou rozdávat jedny z posledních kvalifikačních paralympijských míst, čímž bychom chtěli překonat rekord z roku 2016, kdy se zúčastnilo 52 zemí.”

Zdroj a foto: Lída Fikarová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER