O víkendu 6. a 7. července se kolona paralympijských cyklistů přesunula do Německého Elzachu. Zde pořadatelé připravili již tradiční sobotní náročnou časovku a nedělní atraktivní závod v propletených uličkách městečka Elzach

Ivo Koblasa se po náročném horském soustředění u jezera Weissensee přesunul do místa závodů u městečka Elzach. Místní trat patří k těm nejoblíbenějším, ale hlavně také nejúspěšnějším pro českého reprezentanta. Koblasa zde vyhrál závody Světového poháru a již třikrát i toho Evropského. O soutěžním víkendu tedy Koblasa patřil mezi horké favority na celkové vítězství a od prvních metrů sobotní silniční časovky a nedělního kriteria nenechal nikoho na pochybách, že přijel do Elzachu opět skvěle připraven. Vítězstvím v těžké časovce a také v nedělním kriteriu potvrdil roli favorita a po zásluze získal dvě zlaté medaile.

Zahanbit se nenechala ani naše nejlepší handbikerka Kateřina Antošová, která svůj bronzový a „bramborový“ výkon okomentovala následovně: „Závody v Německu jsou náročné kvůli tomu, že pořadatel slučuje kategorie. Závodit s amputářkami je velmi těžké. Nemají ochrnuté břišní svaly a jsou lehčí – to je do kopce hodně znát. Byla to dobrá příprava na vrchol letošního roku, na mistrovství světa v Emmenu. Jsem spokojená s třetím místem v časovce, kdy jsem si vylepšila čas z roku 2015 o dvě a půl minuty. Nedělní silniční závod probíhal na mnohem kratší trati než před čtyřmi lety, moc se mi nepovedl, dojela jsem čtvrtá. Celkově jsem ve své kategorii zvítězila a přivezla si maximální počet 30 bodů do UCI rankingu a spoustu zážitků ze závodění v nádherné přírodě.“

Solidně si počínal také zkušený matador Michal Stark, který na trati v délce 19 kilometrů s převýšením přes 500 metrů vybojoval v kategorii C2 třetí místo jak v časovce, tak v silničním závodě. Cenné zkušenosti získal také Tomáš Mastík, který si v časovce (C5) dojel pro solidní čtvrtou příčku.
<p style=“text-align: right;“><em>Zdroj a foto: ČATHS a Ivo Koblasa</em></p>