Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec
 Jiří Bouška
 Máčala, Hetmer
 Tereza Diepoldová
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček
 Jaroslav Šmédek
 Lenka Matoušková
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera

Ivo Koblasa zvítězil na závodech v Elzachu

O víkendu 6. a 7. července se kolona paralympijských cyklistů přesunula do Německého Elzachu. Zde pořadatelé připravili již tradiční sobotní náročnou časovku a nedělní atraktivní závod v propletených uličkách městečka Elzach.

Ivo Koblasa se po náročném horském soustředění u jezera Weissensee přesunul do místa závodů u městečka Elzach. Místní trat patří k těm nejoblíbenějším, ale hlavně také nejúspěšnějším pro českého reprezentanta. Koblasa zde vyhrál závody Světového poháru a již třikrát i toho Evropského. O soutěžním víkendu tedy Koblasa patřil mezi horké favority na celkové vítězství a od prvních metrů sobotní silniční časovky a nedělního kriteria nenechal nikoho na pochybách, že přijel do Elzachu opět skvěle připraven. Vítězstvím v těžké časovce a také v nedělním kriteriu potvrdil roli favorita a po zásluze získal dvě zlaté medaile.

Zahanbit se nenechala ani naše nejlepší handbikerka Kateřina Antošová, která svůj bronzový a „bramborový“ výkon okomentovala následovně: „Závody v Německu jsou náročné kvůli tomu, že pořadatel slučuje kategorie. Závodit s amputářkami je velmi těžké. Nemají ochrnuté břišní svaly a jsou lehčí – to je do kopce hodně znát. Byla to dobrá příprava na vrchol letošního roku, na mistrovství světa v Emmenu. Jsem spokojená s třetím místem v časovce, kdy jsem si vylepšila čas z roku 2015 o dvě a půl minuty. Nedělní silniční závod probíhal na mnohem kratší trati než před čtyřmi lety, moc se mi nepovedl, dojela jsem čtvrtá. Celkově jsem ve své kategorii zvítězila a přivezla si maximální počet 30 bodů do UCI rankingu a spoustu zážitků ze závodění v nádherné přírodě.“

Solidně si počínal také zkušený matador Michal Stark, který na trati v délce 19 kilometrů s převýšením přes 500 metrů vybojoval v kategorii C2 třetí místo jak v časovce, tak v silničním závodě. Cenné zkušenosti získal také Tomáš Mastík, který si v časovce (C5) dojel pro solidní čtvrtou příčku.

Zdroj a foto: ČATHS a Ivo Koblasa

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER