V golfovém resortu Mstětice se ve dnech 28. až 30. června odehrál již devátý ročník prestižního turnaje Světového poháru v golfu handicapovaných Czech Disabled Golf Masters 2019. Čeští hráči dosáhli na medailové pozice.

Po mnoha kladných ohlasech zahraničních účastníků na loňský ročník turnaj letos zaznamenal rekordní účast v podobě 83 hráčů z 19 zemí světa. Nechyběli například reprezentanti ze zámoří – z Kanady nebo Chile. Rekordní byla zároveň účast 12 hráčů hrajících ze speciálního vertikalizačního vozíku paragolferu.

Obě soutěžní víkendová kola provázely velmi vysoké teploty a hráči se museli vyrovnat s náročnými klimatickými podmínkami. Absolutním vítězem kategorie strokeplay se stal Angličan Mike Browne s výsledným skóre mínus 1. Pouze o jedinou ránu zaostal a hřiště v paru odehrál český reprezentant Jiří Janda, který tak pro české barvy vybojoval krásné druhé místo. Bronzová příčka a výsledné skore +1 patří obhájci loňského vítězství Brendanu Lawlorovi z Irska. Úspěch zaznamenali čeští hráči i ve stablefordových kategoriích. Stanislav Jirásek se stal vítězem kategorie 4 a v kategorii 5 vybojoval stříbrnou příčku Milan Turek hrající z paragolferu.

Zdroj a foto: CZDGA