Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Jaroslav Šmédek

Vít Valenta čtvrtý na MS v šachu

Již devatenáctý IPCA World Individual Chess Championship proběhl začátkem července ve slovenském Ružomberoku. Česká republika vyslala do bojů tři své reprezentanty, přičemž Vít Valenta téměř dosáhl na medailové umístění.

O titul mistra světa bojovalo na Slovensku celkem 44 šachistů z 11 zemí. Nejpočetnější výpravou – deseti šachistů – disponovali Rusové. Silnou konkurenci potvrzovalo 11 hráčů s šachovými tituly FIDE ve startovním poli, včetně pěti mezinárodních mistrů (IM) a dvou mezinárodních mistryň. V kategorii vozíčkářů bylo zaspáno celkem 15 startujících.

Titul z loňského šampionátu obhájil Igor Yarmonov z Ukrajiny. Česká republika měla na turnaji tři zástupce. Mistr FIDE Vít Valenta vybojoval krásné čtvrté místo, které si zasloužil po zisku parádních 51 ELO bodů. IM Milan Babula obhájil své nasazení v turnaji na páté pozici a získal 6 ELO bodů. Antonín Korber se 3 body skončil na 40. místě.

Jubilejní 20. mistrovství světa se bude konat příští rok v Izraeli. Kompletní výsledky naleznete v přiloženém souboru ZDE.

Zdroj a foto: ČSTPS a Irena Badačová