Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Kmochová
 Eva Datinská
 Tomáš Pazdera
 Kamil Vašíček
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Jiří Ježek
 Lenka Matoušková
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský

České medailové úspěchy na Japan Open

V městě konání nadcházejících letních paralympijských her se začátkem srpna uskutečnil kvalitně obsazený turnaj Japan Open 2019. Češi, kteří do bojů vyslali své čtyři stolní tenisty, nakonec slavili i několik medailových úspěchů.

Daniel Horut, Zbyněk Lambert, Kristián Jelínek a Ivan Karabec – takové bylo složení českého reprezentačního týmu, který na Dálný východ vyrazil bojovat o co nejlepší umístění na prestižní Japan Open 2019. Kvalitně obsazený turnaj hostilo Tokio a v soutěži jednotlivců se nejlépe dařilo Ivanu Karabcovi v kategorii SM10. Náš hráč si nejprve zajistil přímý postup do semifinále, když po výsledcích dvakrát 3:0 suverénně ovládl své skupinové zápasy. V play-off však bohužel nestačil na Thajce Bunpota Sillapakonga a zbyla ne něj „pouze“ bronzová medaile.

Ostatní čeští hráči – všichni v nejpočetnější kategorii SM7 – se v rámci soutěže jednotlivců neprobojovali na medailová umístění. Kristián Jelínek se Zbyňkem Lambertem nedokázali postoupit ze základních skupin a museli tak držet palce alespoň Danielu Horutovi, ne kterého po dobrých výkonech čekalo čtvrtfinále. Paralympijský šampion – Britský soupeř John William Bayley – však našemu reprezentantovi vystavil stopku a Horut tedy obsadil celkové dělené 5. až 8. místo. Vzhledem k početné startovní listině v této kategorii však jde o velký úspěch pro české národní barvy.

V týmové části Japan Open se v kategorii SM7 představili bok po boku Horut s Lambertem a po dvou prohrách 0:2 s týmy Thajka a Japonska a jednou výhrou nad Korejci skončili bez naděje na postup do třetí ve skupině. To v „desítce“ si pro celkové první místo společně dokráčeli Ivan Karabec, Kristián Jelínek a Brit Kim Daybell. Této trojici se podařilo vyhrát všechny své čtyři skupinové zápasy a v méně obsazené kategorii tak získali zasloužené zlaté medaile.

Nyní se naše čtveřice reprezentantů přesouvá na turnaj do Thajska na 2019 PTT Bangkok Open, který odstartuje 8. srpna.

Text: Martin Steinbach
Foto: ČATHS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER