Jiří Ježek
 Tomáš Pazdera
 Marek Bartošek
 Michal Vápenka
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Jaroslav Šmédek
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Šárka Musilová
 Lenka Matoušková
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek

Dva bronzy z mistrovství světa juniorů

Mladí čeští atleti Michal Vimmer a Martin Adamčík vyrazili do švýcarského Nottwilu na juniorské mistrovství světa. Našim sportovcům se dařilo – došlo na zisk dvou cenných kovů i na překonání osobních rekordů.

Na šampionátu se jako první představit Michal Vimmer. V pátek 2. srpna na něj čekal závod ve vrhu koulí a již od prvních pokusů se děly zajímavé věci. Po prvním zajišťovacím vrhu předvedl výborný druhý pokus, kdy s výkonem 9,54 mSB překonal o neuvěřitelných 83 cm svůj dosavadní osobní rekord. Tento výkon však nakonec stačil jen na čtvrté místo, když za bronzovou příčkou zaostal o pouhých 6 cm.

Martin Adamčík odstartoval své působení na mistrovství diskem. Po mnoha nepříjemných organizačních komplikacích – v call roomu zůstala protéza na házení a s rozhodčími se pro ni musel vracet, neměl k dispozici ani svůj disk – začalo dokonce vydatně pršet a první dva pokusy Adamčíkovi vůbec nevyšly podle vlastních představ. Do třetice všeho dobrého však náš závodních poslal disk za hranici 27,31 m, což se nakonec ukázalo jako medailový výkon. Adamčík obsadil krásné třetí místo.

V sobotu 3. srpna čekala na Vimmera jeho oblíbená disciplína – hod diskem. Do svých pokusů vkládal veškeré úsilí a byl z toho další osobní rekord o hodnotě 37,4 m (posunutí dosavadního nejlepšího výkonu o 3,5 m) a další bronzová medaile pro české národní barvy. V neděli pak přidal ještě povedené páté místo v hodu oštěpem.

V sobotu došlo také na pokusy Martina Adamčíka v kouli, ve které se našemu závodníkovi dařilo, ale medaile z toho nakonec bohužel nebyla. I konečné páté místo však lze brát v silné konkurenci jako solidní úspěch.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: SRAZ – Spastic Handicap

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER